Bolavá minulost Šányho z Copak je to za vojáka: Málem zabil Míšu Kuklovou, seděl za podvody

 •   12:00
 • diskuse

Herec z filmu Copak je to za vojáka měl krutý osud. Zavřeli ho do vězení a málem zabil Míšu Kuklovou v autě. | foto: JVP/Facebook/Archiv ČT

Pamatujete si ještě vojína Štefana Tekelyho alias Šányho z filmu Copak je to za vojáka? Bratr slavnější sestry Evy Čížkovské má za sebou těžkou minulost. Dostal tři roky na tvrdo ve vězení a málem zabil v autě Míšu Kuklovou! Za co?

Václav Čížkovský (52), který si v roce 1987 zahrál po boku Jiřího Langmajera a zesnulého Tomáše Valíka v komedii Copak je to za vojáka vojína Šányho, má za sebou nezvykle těžkou minulost.Byl mu vyměřen trest odnětí svobody na tři roky nepodmíněně za finanční podvody a rozpadly se mu tak jak pracovní, tak rodinné vazby.

Václav coby Šány ve filmu Copak je to za vojáka.

Václav coby Šány ve filmu Copak je to za vojáka.

Odvrátila se od něj tenkrát nejen manželka s dětmi, ale i jeho slavnější sestra Eva (50), kterou znáte například jako servírku z retro sitkomu Hospoda nebo z Ordinace v růžové zahradě.

Ta po jeho nástupu do vězení prohlásila, že s jeho jménem nechce být jakkoliv spojována. Když byl poté v květnu 2011, odpykání 13 měsíců v base, propuštěn, názor změnila.

Václavova sestra Eva Čížkovská.

Václavova sestra Eva Čížkovská.

Sám Čížkovský dodnes zarytě tvrdí, že je nevinný. Údajně na sebe nechal přepsat leasing auta, které mělo být následně fiktivně ukradeno a vina na něj narafičena.

Dostal podmíněný trest a povinnost nahradit škodu, nicméně vzhledem k nedodržení podmínky byl zadržen a z trestu podmíněného se stal rázem nepodmíněný. Po 13 měsících se mu podařilo prokázat svoji nevinnu a byl propuštěn.

Čížkovský poté, co byl propuštěn z vězení.

Čížkovský poté, co byl propuštěn z vězení.

Není to však jediný incident, kterého byl Čížkovský součástí. Na Silvestra roku 1989, když chodil s herečkou Míšou Kuklovou, usedl opilý za volant.

Jak sám po letech přiznává, v krvi měl 2,8 promile alkoholu! Během jízdy Prahou naboural, zdemoloval auto, Míše způsobil značná poranění a sám skončil na několik měsíců v nemocnici.

Michaela Kuklová chodila v 80. letech s Václavem Čížkovským.

Michaela Kuklová chodila v 80. letech s Václavem Čížkovským.

Měl tehdy jediné štěstí, a to, že se havárie odehrála přesně ve 23:56, tedy čtyři minuty před novým rokem, tudíž se na něj vztahovala prezidentská amnestie a on vyvázl z nehody bez trestu.

Poté, co opustil vězení, přiznal, že je na dně. Pomohla mu však práce. Herectví se intenzivně věnuje dodnes.

Čížkovský na jevišti v rámci divadelního festivalu Letní Divadelní Dvůr.

Čížkovský na jevišti v rámci divadelního festivalu Letní Divadelní Dvůr.

V létě například účinkoval na divadelní scéně v rámci festivalu Letní Divadelní Dvůr v pražském Braníku, na kterém se ovšem nepodílel pouze herecky, ale i tvorbou. Sám totiž s nápad a realizaci Dvora přinesl.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 12. února 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  30
 • Cože
  23
 • Super
  20
 • Sladký
  17
 • Haha
  16
 • Tvl
  16


Komentáře