Útok v Texasu: Do lidí střílel bývalý voják, dostal vyhazov z armády

Krvavá událost, která otřásla Texasem, má již 26 obětí. Útočník, který byl prý bývalým letcem, zde ze samopalu střílel při bohoslužbě do lidí a nevyhýbal se ani dětem. Mezi oběťmi je tak teprve čtrnáctiletá dcera místního pastora, který v době neštěstí zrovna pobýval mimo město.

Texaské městečko Sutherland Springs zažilo v neděli krvavý masakr. Útočník zde samopalem postřílel 26 lidí v kostele při bohoslužbě a dalších 33 jich zranil. Neštítil se přitom střílet ani do dětí, jednou z obětí je teprve čtrnáctiletá dívka. 

Pachatel se z místa činu snažil uprchnout, zatímco byl již postřelený vlastní zbraní, kterou na útěku odhodil. Jeho mrtvé tělo bylo poté nalezeno nedaleko místa v nabouraném autě, kterým se z místa činu snažil ujet. Zřejmě podlehl následkům střelných poranění. Muž podle informací Pentagonu sloužil v americkém letectvu, odkud byl ale propuštěn, když vyšlo najevo, že týrá svou manželku a dítě. Za to si také odseděl rok ve vězení. Jaké byly jeho motivy k hrůznému činu, není dosud známo, ale podle policie neměl nic do činění s žádnou teroristickou organizací. 

Texaský útočník je již po smrti.

Texaský útočník je již po smrti.

Mezi oběťmi jsou také děti, například teprve čtrnáctiletá dcera místního pastora, který byl v době tragické události mimo město, nebo matka se dvěma dětmi ve věku 6 a 8 let. Mnoho dalších dětí, ale také důchodců se nachází v ohrožení života a momentálně se léčí v nemocnici. 

Fotogalerie

Komentáře