Dovolená, která se Lence stane možná osudnou: Moře viděla po letech, dlouho na něj šetřila

Lenka si cestu do Egypta vysnila. Hrůzostrašné... | foto: Expres

Příběh účetní Lenky, kterou z dosud neznámých důvodů pobodal v Egyptě mladý útočník, má poněkud hořkou pachuť. Žena je ve velmi špatném zdravotním stavu a lékaři jí nedávají příliš velké šance na uzdravení. Na osudnou cestu se žena přitom velmi těšila a několik let si na ni šetřila...

Na dovolenou, na kterou chtěla vzít svého partnera a také dospívajícího syna, šetřila účetní Lenka z Rakovnicka několik let, aby vše bylo perfektní. „Dcera se k moři strašně moc těšila a na cestu šetřila. Naposledy totiž u moře byla ještě jako malá holka, a to v Bulharsku,“ uvedl Lenčin otec pro Deník.cz. Vysněná cesta se však změnila v noční můru.Mladý útočník (28) přišel na hotelovou pláž a pobodal šest náhodných žen, mezi nimi i Lenku. Dvě z nich zahynuly hned, zbylé čtyři byly převezené do nemocnice. Lenka utrpěla bodnořezná poranění na krku, zádech a noze, nenacházela se však v přímém ohrožení života. „Nejhorší je zranění na krku, ale nůž naštěstí minul míchu,“ uvedl její otec pro server Deník.cz.

Ačkoli se zpočátku zdálo, že se Lenka pomalu začíná zotavovat, a dokonce díky jazykové vybavenosti sama komunikovala s lékaři, nebyla na tom psychicky dobře. „Jsme všichni zdrceni celou událostí. O víkendu odletěla za dcerou její máma, což jí obrovsky pomohlo, jelikož dcera na tom není psychicky dobře. České velvyslanectví s námi komunikuje, jsou velmi ochotní a chtěl bych jim poděkovat,“ uvedl otec ženy.

Bohužel se však stav Lenky začal dramaticky zhoršovat, jednak kvůli infekci, kterou nebylo v silách lékařů zastavit, jednak kvůli multiorgánovému selhání, které se dostavilo jako reakce těla na stresovou situaci. Lenka zkolabovala a její mozek nedostává téměř žádný kyslík. Je napojena na přístroje a nachází se ve stadiu klinické smrti. Naděje na uzdravení je podle lékařů prakticky nulová.

Její rodina se tak musela do Česka bohužel vrátit sama. Lenka není ve stavu, kdy by byl možný převoz. Vysněná dovolená se tak nejen pro Lenku, ale i pro její blízké změnila v horor...

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:51 23. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  13
 • Trapas
  11
 • Haha
  9
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
 • Super
  8


Komentáře

Expres.cz