Zatčení migranta ve škole se změnilo v drsnou bitku, tady je video

Studenti se perou s policií. | foto: reprofoto Youtube.com

Německo žije středeční událostí, kdy si policie v německém Norimberku přišla pro dvacetiletého studenta až do školy. Šlo totiž o žadatele o azyl z Afghánistánu, jehož německé úřady vyhodnotily jako vhodného adepta k deportaci. To se však vůbec nelíbilo jeho spolužákům. A tak se strhla pouliční rvačka...

Rozhodnutí o deportaci žáka školy přišlo krátce po bombovém teroristickém útoku v Kábulu. Policisté si pro něj přišli krátce po začátku vyučování a večer měl odletět letadle do své vlasti.Ředitel školy Michael Adamczewski popsal žáka Asefa S. jako spolehlivého a pracovitého. Naopak chování policie jako kontraproduktivní.

Mladý muž zaplatil převaděčům v přepočtu asi 200 tisíc korun, aby mohl studovat, vypůjčil si i od známých, v pátek měl začít s praxí v truhlářské dílně. Ale k tomu již nedošlo. Když ho policie zavřela do služebního vozu, zabránili studenti odjezdu hlídky, došlo nejprve na menší strkanice, později i na pěsti, lahve, psy a pepřový sprej.

Studenti se svolali po sociálních sítích a během krátké doby policisté čelili až třem stovkám mladých lidí, které německé úřady označily za levicové skupiny. Sám Asef S. prý u auta volal, že je za dva měsíce zpět.

Komentáře