Německá policie rozehnala bitku arabských gangů, místní to vzdávají

Německý Gelsenkirchen má, podobně jako další města v Porůří, problémy s přistěhovaleckou komunitou. | foto: koláž Expres

Nevraživost mezi národy a skupinami se přirozeně přenáší i do nového prostředí, které postupně v rámci migrační krize podporované Evropskou unií obsazují obyvatelé s diametrálně odlišnými civilizačními návyky a hodnotami. Není tak divu, že například Němci z dříve poklidných městských částí začínají zvažovat, že se odstěhují. Například jako se to děje ve městě Gelsenkirchen.

V historickém centru města policie asistovala u brutální večerní rvačky asi patnácti Arabů, kdy došlo i na nože. Konflikt vypukl v kdysi poklidné ulici Beskenstrase. Pro místní jsou podle serveru waz.de obdobné výstupy na denním pořádku a policejní hlídky zasahují často. Velmi těžko ale pronikají do pozadí vzájemných sporů jednotlivých komunit.„Došlo k násilné konfrontaci mezi dvěma skupinami přistěhovalců s libanonským a syrským původem. Dva účastníci utržili povrchové řezné rány, ale nože nebyly zajištěny. Čtyři lidé byli zadrženi, aby se zamezilo v pokračování střetu,“ uvedla v tiskové zprávě tamní policie. A proč se do sebe pustili?

Ačkoliv německá policie podrobnosti nezveřejnila, předpokládá se, že důvodem sporů je konkurence zlodějských gangů. Ve dvoře jednoho z domů má probíhat prodej kradeného zboží a následně i konflikty s ním spojené.

Jestliže mají sousedé podezření na kriminální činnost, mají prý možnost vše nahlásit úřadům, domnívá se policejní mluvčí. Místním se však do konfliktu nechce. Odstěhovat se je jistější.

Minulý týden jsme přinesli informaci o velkých policejních manévrech kvůli vyhrocenému střetu znesvářených libanonských klanů.

Přibližně osmdesát rozzuřených Arabů muselo ve městě Mülheim am der Ruhr uklidňovat na sto policistů a zasahoval i vrtulník. Poměrně nedaleko leží i malý Gelsenkirchen.

Fotogalerie

Komentáře