Válka arabských klanů si vyžádala policejní manévry jak z akčního filmu

Masivní policejní akci si v noci ze soboty na neděli vyžádal souboj znesvářených přistěhovaleckých klanů v porúrském městě Mülheim an der Ruhr s přibližně sto sedmdesáti obyvateli. Těm se v nočních hodinách naskytla podívaná jako z amerického akčního filmu.

Celý konflikt započaly dvě skupinky mladých lidí původem z Libanonu. Jejich šarvátka však postupně přerostla v rozsáhlý pouliční nepokoj, kterého se zúčastnilo na osmdesát členů přistěhovaleckého původu. Jejich temperament a eskalace násilí si vyžádala policejní zásah, který místní nepamatují.Na místo dorazily policejní sbory těžkooděnců se služebními psy, celá městská čtvrť byla uzavřena, městská doprava byla vedena odklonem a nad místem boje byly nasazeny i vrtulníky. Podle serveru rp-online.de se akce účastnilo na sto policistů, po nichž Libanonci házeli kamení, vejce a lahve.

Zásah a uklidňování rozjitřené situace trvaly podle německých médií tři hodiny a jako zázrakem byl lehce zraněn pouze jeden člověk. Čtyři osoby od 18 do 23 let byly zatčeny a přenocovaly v policejní cele.

Jde o další z dlouhé řady kriminálních deliktů, se kterými se Německo potýká od chybného vyhodnocení a následně zvoleného řešení nastalé uprchlické krize vládou Angely Merkelové.

Fotogalerie

Komentáře