Tři kříže v Hradci a brutální pád fanouška z tribuny. Kdo začal válku mezi ultras s vedením klubu?

V noci z neděle na pondělí „pohřibili“ hradečtí ultras tři členy vedení klubu. | foto: FB

Tři kříže na stadionu v noci před fotbalovým derby Hradec–Pardubice jako by věštily průšvih. Ten se stal. Při pondělním zápase se hradečtí ultras tvrdě pobili s ochrankou a jeden z nich je těžce zraněný.

Blížil se konec derby a chuligáni unikli ze svého sektoru. Vedle něj roztáhli transparent: „Votroci jedeme, vedení jebeme.”A strhla se mela.

Ochranka zasáhla, začala bitka, která skončila tím, že jeden ze „sekuriťáků” strčil jednoho z příznivců a ten spadl o několik řad na tribuně níž. Skončil těžce zraněný. Útočníka ihned zpacifikovala policie. Jak na tom nyní fanoušek zvaný Jánoš je, zatím není jisté.

Atakujícím členem ochranky byl muž s číslem 11 na vestě, který je dobře vidět na videu.

Skalní nechodili na fotbal

Ale vezměme genezi války v Hradci od začátku. Od podzimu minulého roku bojkotovali ultras, tedy skupina radikálních příznivců, domácí zápasy hradeckých fotbalistů. Nefandili, jejich sektor byl prázdný.

Nelíbí se jim totiž vedení klubu, který pendluje mezi první a druhou ligou. Proto žádají odchod šéfů představenstva Jana Michálka s Richardem Juklem a tiskového mluvčího Milana Šedivého.

Spor už přerostl v čirou nenávist, především Jukl s Michálkem jsou cílem útoků.

Hradečtí ultras a jejich vzkaz zraněnému kamarádovi.

Hradečtí ultras a jejich vzkaz zraněnému kamarádovi.

Smír s kapitánem

Minulý týden však přišla trochu nečekaná zpráva, tvrdé fanouškovské jádro se dohodlo s kapitánem mužstva Radimem Ottmarem, že při pondělním druholigovém derby derby s Pardubicemi budou fandit.

Bylo to uklidnění před bouří, chvilkové válečné příměří. Derby, které Hradec vyhrál 2:1, skončilo obřím průšvihem.

Ten předznamenala už noc před ním, ta z neděle na pondělí. Ráno byly na stadionu tři kříže s fotkami Jukla, Michálka a Šedivého. Touto akcí se ultras pochlubili i na Facebooku. Byl to drsný vzkaz.

Při samotném derby ultras podpořili tým velmi hlasitě. Vše běželo poklidně až do 80. minuty. V tu chvíli vytáhli ultras transparent proti vedení klubu a byl průšvih, který skončil zraněním.

„Klub FC Hradec Králové lituje situace, která vznikla v průběhu druhého poločasu a vyústila ve zranění jednoho z fanoušků. Celou situaci klub společně s Policií ČR a pořadatelskou službou vyhodnotí a učiní patřičné závěry,” vydal klub prohlášení.

Fotbal v Hradci tak dostal další tvrdou ránu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:20 13. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  7
 • Super
  4
 • Haha
  2
 • Cože
  2
 • Trapas
  2
 • Sladký
  2


Komentáře