Egypťan, který zabil účetní Lenku, byl stoupenec Islámského státu! Ministerstvo tomu nevěří

Egypťan, který zabil Češku Lenku, byl napjen na Islámský stát | foto: Reuters

Egypťan, který před dvěma týdny v Hurgadě napadl nožem turisty a zavraždil tři ženy, včetně Češky, se chtěl připojit k teroristické organizaci Islámský stát. Potvrdila to egyptská policie! Ministerstvo zahraničí to označilo za spekulaci.

Již dříve se objevily informace, že byl útočník nejspíš přes internet v kontaktu s radikály z Islámského státu. Tuto domněnku egyptská policie na základě vyšetřování v neděli potvrdila.Na informaci, že útočník byl stoupencem Islámského státu, české ministerstvo zahraničí (MZV) reagovalo na twitteru: „Tato info je mediální spekulace a MZV jí nemůže potvrdit“.

Muž (28) na ženy zaútočil nožem přímo na pláži, kam předtím zaplatil vstupné, u hotelu v Hurghadě 14. července. Dvě německé turistky ubodal rovnou na pláži hotelu Zahabia. Pak se přesunul do sousedního hotelu Sunny Days, kde zranil další čtyři turistky včetně účetní Lenky, která po necelých dvou týdnech následkům zranění podlehla.

Dva egyptské bezpečnostní zdroje podle Reuters uvedly, že útočníkem byl Abdar Rahmán Šaban. Dodaly, že vyšetřovatelé doporučili, aby byl obviněn z terorismu. Egyptské úřady se dosud k motivům pachatele oficiálně nevyjádřily a k útoku se zatím žádná skupina nepřihlásila.

V médiích se zatím objevily dvě verze jména útočníka, Abdar Rahmán Badaví a Abdar Rahmán Šams Dín, a jeho věku, 27 a 29 let. Podle některých zdrojů útočník s radikály z IS udržoval kontakt přes internet.

Uvedené dva zdroje Reuters potvrdily, že na facebookové stránce útočníka byla řada odkazů na Islámský stát a že na čelném místě pachatelova profilu byla zobrazena i vlajka této militantní skupiny.

Tělo účetní Lenky by se mělo do Česka vrátit příští týden. Současně se čeká na výsledky soudní pitvy a také odškodnění pro pozůstalou rodinu ženy.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:19 27. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  11
 • Cože
  10
 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7


Komentáře