„Okradl mne hluchý řidič Uberu!“ svěřil se čtenář Expresu

Nechtělo se mu cestovat v přeplněné tramvaji, tak se rozhodl využít populární aplikace Uber. Nakonec svého rozhodnutí litoval, i přestože se jízda nekonala. Pětadvacetiletý čtenář Expresu z Prahy pod zárukou anonymity povyprávěl o velice nepříjemné zkušenosti, kterou zažil v páteční večer.

Byl pátek večer a pětadvacetiletý mladík razil domů z firemního večírku. Usoudil, že po pár pivech se mu příliš nechce cestovat více než čtyřicet minut v přeplněné tramvaji, a tak se rozhodl využít služeb Uberu. To, co se stalo poté, by ale nejspíše nikdo nečekal.„Zobrazila se mi na mobilu informace, že za mnou míří řidič Miroslav a že je hluchý,“ svěřil se šokovaný mladík Expresu. A to není vše!

Jakmile pětadvacetiletý muž z Prahy skrz mobilní aplikaci Uber zjistil nečekanou informaci o svém šoférovi, tak byl doslova v šoku. 

„Vůbec jsem to nechápal, myslel jsem, že je to vtip. Jak může někdo, kdo je hluchý, vůbec řídit,“ ptal se rodák z Prahy.

I přestože se někdo možná diví, tak hluchý člověk řídit vůz může. Sluchově postiženým žádný předpis řízení nezakazuje. 

Čtenář Expresu se svěřil se zajímavou historkou.

Čtenář Expresu se svěřil se zajímavou historkou.

„O tom, zda je jakýkoliv člověk schopný řídit, rozhoduje pouze lékařský posudek, tak je to stanoveno přímo v zákoně č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, a upraveno příslušnou vyhláškou ministerstva vnitra,“ konstatoval před třemi lety Zdeněk Neusar, tiskový mluvčí ministerstva dopravy, pro server chodicilide

Tehdy se Neusar vyjadřoval ohledně neslyšícího taxikáře, kterého část české veřejnosti pranýřovala. 

To, že pro mladíka měl přijet hluchý řidič, nebylo to nejhorší. Brzy přišlo další překvapení. „O pár minut později mi přišla informace, že můj hluchý šofér Miroslav jízdu odvolal a nepřijede,“ vzpomíná se smíchem na tváři mladík.

Tak tohle je síla.

Tak tohle je síla.

A pozor, to stále není vše! Podle mladíka se to hlavní teprve mělo odehrát. I přestože se jízda nekonala, tak pětadvacetiletý zájemce o služby šoféra Uberu musí platit. 

„V podrobnostech o jízdě se píše, že jízdu zrušil sám řidič. To je pravda. Poté mi ale přišlo jakési vyúčtování a zde se píše, že při příští jízdě budu platit poplatek padesát korun. Důvodem má být to, že jsem zrušil jízdu.“

Když hluchý řidič za mladíkem nepřijel, tak se o jízdu přihlásil někdo jiný. Ten byl prý na místě do pěti minut a k ceně si ale připočetl právě zmíněných padesát korun, které společnost Uber započítala jako storno poplatek.

Je vidět, že jízda byla zrušena řidičem. I tak ale mladík má platit storno poplatek.

Je vidět, že jízda byla zrušena řidičem. I tak ale mladík má platit storno poplatek.

Mladík si ale údajnou loupež jen tak nenechává líbit. „Okamžitě jsem se ohradil, to je jasné. Poslal jsem jim stížnost!“

Mladík z Prahy musí platit peníze, i přestože se jízda neuskutečnila.

Mladík z Prahy musí platit peníze, i přestože se jízda neuskutečnila.

Den na to se mu na Uber účtu objevil záhadný kredit, který čítal částku padesát korun. „Alespoň to. I tak to ale nechápu,“ zhodnotil celý incident mladík.

Fotogalerie


Komentáře