Hrůzný nález v Ostravě: Štěně mělo rozdrcené kosti a chyběly mu tlapky...

Český Facebook řeší tragédii šestiměsíčního štěněte. Malou fenku našli v zuboženém stavu ochránkyně zvířat poblíž nejmenované ostravské firmy. Už teď je malá bojovnice jménem „Naděje“ bez dvou tlapek a ocásku, o život se ale pere dál...

Na ošklivě poraněnou šestiměsíční fenku jako první upozornila Magda Urbíková, šéfka organizace Galgo v nouzi.Milovnice zvířat dostala od neznámé paní zprávu, že poblíž ostravské firmy se našlo štěně v naprosto dezolátním stavu. „Zřejmě přijde o pravou přední a zadní nožku, nyní zůstává na klinice,“ věštila zprvu budoucnost Urbíková, která poslala na místo činu své kolegy.

Odhadem šestiměsíční štěně, které její zachránci pojmenovali Naděje, mělo poraněné nožky a ocásek. „O dvě tlapičky a ocásek už fenka přišla,“ sdělila Expresu Martina Anlaufová, která malou fenku zachránila.

Fenka má za sebou dvě klíčové noci. Obě dvě zvládla tato statečná fenka na výbornou. Její stav ale nadále zůstává velmi vážný. „Fenečka byla na sále asi dvě hodiny a operovali ji minimálně dva špičkoví lékaři,“ řekla Anlaufová.

Pokud Naděje svůj boj o život nakonec vyhraje, tak už teď je jasné, že její život bude plný komplikací. Přišla o dvě nožky i ocásek, nemluvě o psychickém šoku, který utrpěla. Musela tam ležet nějakou dobu, její zranění nebyla čerstvá,“ odhaduje Anlaufová.

Na Facebooku se objevují kromě oslavných hlasů také názory, že zvíře v takovémto stavu je lepší uspat, že by bylo vhodné Naději už zbytečně netrápit. Její opatrovnice ale nesouhlasí a věří, že i bez tlapek může žít spokojený život.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:13 2. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  40
 • Cože
  12
 • Tvl
  11
 • Trapas
  9
 • Haha
  4
 • Sladký
  4


Komentáře

Expres.cz