Zeman mě zvedl ze židle, hlásá Topolánek. Dalíka mu zavřeli, říká prezident

Podle předsedy hnutí ANO Andreje Babiše je Mirek Topolánek reprezentantem korupčního chování, jehož návrat na politickou scénu není žádoucí. Také prezident Zeman politický návrat expředsedy ODS nevítá a doporučil mu, aby raději zůstal v energetice. Přesto kontroverzní politický dinosaurus vytáhl eso ve formě prezidentské kandidatury a nyní i vysvětlil proč.

Mirek Topolánek prý kandiduje do prezidentské funkce na základě spontánního rozhodnutí vyplývajícího z volebních výsledků. Možná ano. Jeho kandidatura se následně setkala s množstvím překvapených reakcí a například i nečekané podpory ze strany ODS.„Minulý týden mě přepadla totální deziluze a deprese z české povolební situace. Jasně že respektuji výsledek voleb. Lid rozhodl, tečka. Nicméně drzost a arogance vítěze a absurdní reakce Miloše Zemana mě nadzvedly ze židle,“ říká Mirek Topolánek směrem ke svým kritikům bývalý předseda vlády v rozhovoru pro časopis Reflex.

Jedenašedesátiletý Topolánek si ještě před pár týdny užíval zapomnění ve své expremiérské trafice a jen málokdo by si vsadil na jeho politické ambice. Když se však začal na Twitteru stále častěji vyjadřovat k aktuální politické situaci, a dokonce došlo k volebnímu coming outu ve formě přiznaného hlasu pro TOP 09, dalo se očekávat něco velkého.

A to přišlo s nečekaným oznámením kandidatury na úřad prezidenta doslova za pět minut dvanáct. „Nemohu uvěřit, že se o funkci hlavy státu uchází nejzkorumpovanější politik polistopadové éry. To vyžaduje skutečně velkou dávku arogance a sobeckosti,“ uvedl na to konto Andrej Babiš.

 „Zařekl jsem se, že nebudu kritizovat žádné protikandidáty a že nebudu ani odpovídat na jejich kritiku. A když tento slib chci dodržet, tak ho s lítostí musím dodržet i v případě pana Mirka Topolánka. Zcela nezávisle na této kandidatuře bych chtěl konstatovat, že pan Dalík nastoupil do vězení včera,“ komentoval to prezident podle informací serveru ParlamentniListy.cz.

Aby prezidentovi nezůstal Topolánek nic dlužen, také přispěchal se svou troškou do mlýna. „Zemanův pružný výklad ústavy a pověření k sestavení menšinové vlády jsou dalším varováním, jak by se někteří politici chovali, kdyby měli absolutní moc,“ prohlásil s tím, že na jeho místě by se choval v souladu s ústavou.

Fotogalerie

Komentáře