Tunelář Okamura? Reportéři mají důkaz, že pro sebe z Úsvitu vyvedl 46 milionů!

Šéf Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura. | foto: Profimedia.cz

Předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura nemá zrovna příjemný začátek týdne. Jak se zdá, konečně existuje důkaz o tom, jak se osobně obohatil na úkor své bývalé strany Úsvit přímé demokracie. Dosud to odmítal a ani vyšetřování policií na základě trestního oznámení nepřineslo kýžené ovoce. To se nyní zřejmě změní, protože tvůrci pořadu veřejnoprávní televize Reportéři ČT oznámili, že mají v rukou usvědčující smlouvy.

Tomio Okamura dosud dokázal veškerá podezření vůči své osobě vyvracet svou výmluvností i mnoha nepodloženými tvrzeními. Před parlamentními volbami opakovaně rozhlašoval, že mu sami vyšetřovatelé potvrdili, že neodcizil ani jediný halíř. Z toho, co ale hodlají zveřejnit novináři z České televize, vyplývá, že předseda SPD zřejmě bude muset na policii znovu.

Z vytunelování Úsvitu Okamuru podezřívali samotní kolegové z parlamentní strany. To když zjistili, že na účtu strany chybí desítky milionů státního příspěvku za hlasy občanů získaných ve volbách. Již tehdy odvysílali Reportéři ČT reportáž, která v lecčem nasvědčovala, že Tomio čisté svědomí nemá, ale on sám vše v konfrontaci popřel.

Jestliže se nyní potvrdí, že se lídr SPD skutečně obohatil o 46 milionů ze stranických peněz, bude to pravděpodobně zdrcující rána pro jeho dosavadní politickou kariéru. Dost možná i její konec. Dosud se mu dařilo udržet s problémy čistý štít. Nyní mu hrozí, že ztratí podporu nemalé části svých voličů.

Navíc i nová Okamurova strana čelí obvinění z nepovolené manipulace s penězi. „Pokutu od Úřadu pro dohled nad financováním politických stran a hnutí dostane Okamurova SPD za nezákonnou transakci na volebním účtu,“ píší Reportéři ČT na svém Facebooku.

Ale stěžejní informace je poněkud někde jinde. Redakce pořadu upozorňuje na novou reportáž, která Okamurovi pořádně zavaří.

Na Facebooku Reportéři ČT umístili fotografii smlouvy, která má dokazovat, jak se Okamura na Úsvitu obohatil.

Na Facebooku Reportéři ČT umístili fotografii smlouvy, která má dokazovat, jak se Okamura na Úsvitu obohatil.

„V příběhu ze začátku tohoto roku šlo sice jen o osm milionů korun, ale připomněl finanční skandál, který vedl k rozbití předchozí strany Tomia Okamury, hnutí Úsvit. Část jeho vedení před třemi lety oznámila, že strana nemá až do konce volebního období na účtu ani korunu ze svých 122 milionů, získaných za volby. V té době se na veřejnosti objevilo jen několik dílčích faktur, které zdaleka dohromady netvořily většinu státního příspěvku. Nám se nyní podařilo získat smlouvy, které vysvětlují, kam měly peníze odtéct. Předseda strany Tomio Okamura měl získat 46 milionů korun.“

12.února 2018 v 14:43, příspěvek archivován: 12.února 2018 v 17:23

Pokutu od Úřadu pro dohled nad financováním politických stran a hnutí dostane Okamurova SPD za nezákonnou transakci na volebním účtu. V příběhu ze začátku tohoto roku šlo sice jen o osm milionů korun, ale připomněl finanční skandál, který vedl k rozbití předchozí strany Tomia Okamury, hnutí Úsvit. Část jeho vedení před třemi lety oznámila, že strana nemá až do konce volebního období na účtu ani korunu ze svých 122 milionů, získaných za volby. V té době se na veřejnosti objevilo jen několik dílčích faktur, které zdaleka dohromady netvořily většinu státního příspěvku. Nám se nyní podařilo získat smlouvy, které vysvětlují, kam měly peníze odtéct. Předseda strany Tomio Okamura měl získat 46 milionů korun. Více zjišťovala reportérka Tereza Strnadová.
#ReporteriCT #TomioOkamura #Usvit #financovani

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:20 12. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  39
 • Trapas
  15
 • Haha
  11
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat