Pravá ruka Okamury o tajemném prodeji bytu: Za chybu může účetní!

MF DNES před pár dny přišla s tím, že Tomio Okamura, předseda hnutí SPD, prodal svůj byt na pražských Vinohradech za 10 milionů korun Renatě Vesecké, bývalé nejvyšší státní zástupkyni. Prodej bytu ale v majetkovém přiznání chybí. Vysvětlení celé situace teď přinesl Okamurův letitý pomocník Jaroslav Novák alias Večerníček.

Podle MF DNES Tomio Okamura v posledním roce rozprodává své nemovitosti. Problém je v tom, že Okamurovi v přiznání chybí finanční toky zhruba v hodnotě patnácti milionů korun.V loňském majetkovém přiznání, které musí podle zákona stejně jako všichni ostatní poslanci v Poslanecké sněmovně odevzdat, Okamura některé transakce nepřiznal.

Výše uvedený deník přišel s tím, že Okamura prodal bývalé nejvyšší státní zástupkyni Renatě Vesecké svůj byt na Vinohradech za deset milionů korun. V majetkovém přiznání ale tato položka chybí.

Severu Parlamentní listy se teď pokusil celou situaci vysvětlit Okamurův letitý spolupracovník Jaroslav Novák alias Večerníček.

„U majetkového přiznání, což je pouze formální úkon pro Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky, jeho účetní zapsala prodej bytu do kolonky podnikání, místo do kolonky soukromé, a nezapsala tam jeden výdaj, tedy splátku hypotéky. O této chybě jsme věděli už před dvěma týdny, ale bohužel, když Tomio žádal mandátový a imunitní výbor o opravu, tak mu sdělili, že už to nelze. Součty sedí a v pořádku bylo samozřejmě vždy i daňové přiznání. Na tomhle příkladu je vidět kvalita investigativních novinářů, když z takové blbosti udělají téma,“ sdělil Novák.

Nepřiznání příjmu deseti milionů korun za byt na pražských Vinohradech navíc není jedinou nesrovnalostí v Okamurově majetkovém přiznání. 

U banky má předseda hnutí SPD sjednaný úvěr až do výše pěti milionů korun, za který měl ručit právě prodaným bytem. Minulý rok však závazek převedl na jedinou nemovitost, která mu zůstala, a to je pozemek na Břevnově. 

Fotogalerie

Komentáře