Exkluzivní video: Tajná mše za zemřelého herce Tomáše Valíka. Na co kněz nejvíce vzpomínal?

Přátele a kamarádi náhle zemřelého herce Tomáše Valíka se sešli, aby uctili jeho památku. Jenom několik hodin po jeho smrti narychlo uspořádali zádušní mši, které se ujal jeho dlouholetý kamarád a uznávaný římskokatolický kněz Ladislav Heryán. A nejspíš šlo o poslední veřejné rozloučení. Rodina si totiž pohřeb nepřeje!

Televizní a divadelní herec Tomáš Valíka zemřel minulou sobotu v umělém spánku na JIP pražské Nemocnice na Bulovce. Několik let bojoval s vážnou nemocí a svůj stav před světem úzkostlivě tajil.V tichu a potají proběhlo také poslední rozloučení s oblíbeným hercem. Podle informací Expresu bylo jeho tělo zpopelněno a rodina si převzala urnu s ostatky.

Valík pravděpodobně spočine na hřbitově v Opavě, odkud herec pocházel.

Rozhodnutí rodiny ale nezabránilo jeho přátelům, aby památku svého dlouholetého kamaráda řádně poctili.

Již v neděli ráno, jenom několik hodin od jeho úmrtí, totiž v Praze proběhla zádušní mše na jeho počest. Rozloučení se ujal kněz Ladislav Heryán, kterého s Valíkem pojilo dlouholeté přátelství.

Já jsem Tomáše naposledy viděl, když jsem s ním seděl v kavárně a on měl ten svůj šibalský úsměv. Byl to hodný člověk plný lásky,“ zavzpomínal kněz, který svou řeč pojal velmi osobně.

Slyšel jsem takovou příhodu, o kterou bych se s vámi rád podělil. Tomáš měl celkem pět sourozenců. Byl benjamínek, vychovávaly ho sestry. Když jedna sestra nebyla doma a přišel její kluk, který s ní chtěl jít na rande, pomstil se jí tak, že chlapci řekl, že sestra šla na rande s někým jiným. Tohle byl Tom,“ pokračoval kněz. Tomáš Valík měl totiž poněkud zvláštní dětství. Spolu se sourozenci vyrůstal v psychiatrické léčebně, kde pracovali oba jeho rodiče.

Zrovna v den, kdy Tomáš zemřel, byl v televizi film Mission Imposible, kde Tomáš hrál spolu s Tomem Crusiem. Tomáš vyprávěl, že Tom Cruise při tom natáčení přišel za všemi těmi účinkujícími a podal jim ruku. Prý byl takový malinký. Po skončení jim zase podal ruku a poděkoval,“ zavzpomínal kněz, podle kterého nebyl Valík jenom dobrý herec, ale i člověk.

Ten, kdo znal Tomášův šibalský úsměv, tak ví, že byl v kontaktu s láskou. Jednou o tom psal na facebooku. Dneska jsem to tam četl. A myslím si, že byl dobrý herec. Herec, musí být v kontaktu s láskou, jinak by tím svým hraní neuměl vyjádřit tajemství bytí nás lidí,“ pokračoval kněz jehož řeč trvala čtvrt hodiny a její celý záznam si můžete pustit v přiloženém videu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:36 9. února 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Cože
  22
 • Haha
  18
 • Tvl
  18
 • Sladký
  17
 • Trapas
  15


Komentáře

Expres.cz