Exkluzivně: Kněz herce Valíka v rozhovoru prozradil, co přesně stojí za jeho úmrtím

 •   15:59
 • diskuse

Expres.cz zná příčinu smrti Tomáše Valíka. Trápila ho vrozená nemoc. | foto: Expres.cz: Jiří Pitrof, Tilen Vajt, Profimedia.cz, Česká televize

Kolem smrti Tomáše Valíka je stále několik otazníků. Rodina ani nejbližší přátelé nechtějí prozradit, na co přesně herec zemřel. Některá média dokonce spekulují o vážné pohlavně přenosné nemoci, ale Expres.cz se podařilo zjistit, že za jeho úmrtím stojí vrozená vada!

Je tomu už týden, co herec Tomáš Valík navždy opustil svět a jeho smrt nedá veřejnosti stále spát. Okolnosti kolem jeho zdravotního stavu se totiž každý den mění.Jak se ale podařilo Expres.cz zjistit, za Tomášovou smrtí stojí vrozená vada.

Herec se měl totiž od mládí potýkat s Crohnovou chorobou, která postihuje trávící ústrojí a způsobuje záněty nebo srůsty mezi jednotlivými střevními úseky. Tuto informaci nám exkluzivně potvrdil římskokatolický kněz Ladislav Heryán, samotný dlouholetý kamarád herce, jenž narychlo uspořádal zádušní mši, kde se on i blízcí s Tomášem rozloučili.

„S touto chorobou se potýkal,“ potvrdil nám a přiznal, že sám o této Tomášově nemoci do jeho smrti nevěděl. „Až po jeho smrti jsem se dozvěděl jeho diagnózu a důvod, proč umřel. Z kontaktu s ním jsem ale nepoznal, že je tolik nemocný,“ uvedl dále Heryán a vyvrátil pohlavní nemoc, o které v posledních dnech mluvila média.

„To, co se spekuluje v médiích, to jsou nesmysly,“ řekl.

Valík byl totiž člověk, který se příliš nesvěřoval a nechtěl lidi zatěžovat svými problémy. O své chorobě byl ale již dlouho informován, a proto se věnoval zdravému životnímu stylu a správnému stravování. Podle Heryána si vždy dával pozor na to, co svému tělu dává, zajímal se o bylinky a neustále se prý kontroloval.

I přes veškerou snahu zůstat zdravý však svůj boj s Crohnnovou chorobou prohrál kvůli zápalu plic, který ho postihl před nedávnem. Tělo se s nemocí zkrátka nedokázalo poprat a Tomáš tak navždy opustil světlo světa.

Co je Crohnova choroba?

Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění, které se projevuje v jakékoli části trávicího ústrojí. Nejčastěji tedy v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva. Způsobuje záněty a srůsty mezi jednotlivými střevními úseky. Lékaři dodnes nevědí, co je příčinou Crohnovy nemoci, nicméně se podle nich jedná o nemoc autoimunního charakteru. Nemocného trápí bolesti v podbřišku, únava, průjmy a váhový úbytek. Na Crohnovu chorobu zemřou 2% z nemocných.

„Je to případ od případu. Velmi závisí na jednotlivci, jaký má imunitní systém, zda někdy prodělal vážnější onemocnění či ne a také na spoustě jiných okolností. Na zápal plic může člověk umřít bez toho, aniž by ho Crohnova nemoc trápila, je totiž sám o sobě nebezpečný. Každé tělo ho však snáší jinak. Zatímco někdo se z něj dostane bez problémů, další mu může právě podlehnout. Podobně je to i u Crohnovy choroby. Někdo s ní žije bez problémů, dalšímu může život slušně znepříjemnit či ho ukončit. Jde opravdu o několik faktorů. V případě, že měl člověk neléčenou Crohnovu chorobu a do toho dostal zápal plic, je jasné, že se s tím imunitní systém nedokázal poprat,“ řekl k celé věci gastroenterolog, který si přál zůstat v anonymitě.

Valíkova rodina zdravotní stav herce nechce jakkoliv komentovat, smrt jejich blízkého je stále velmi bolí.

Není se co divit! Tomáš byl podle všech výpovědí neuvěřitelný člověk, což potvrzuje v našem rozhovoru i kněz Ladislav Heryán.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:59 11. února 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  54
 • Cože
  44
 • Trapas
  30
 • Tvl
  28
 • Haha
  26
 • Sladký
  20


Komentáře