Pražským hercům vážně není přáno: Se svým představením končí i Střihavka

Kamil Střihavka je stále pohledný muž. | foto: Herminapress

Kamila Střihavku rozhodně nečeká klidné léto. Ať měl jakékoliv plány, bude muset vyřešit nečekaný problém. Musí najít nové prostory pro své divadelní představení Tolik hlav. Legendární Baráčnická rychta se totiž zavírá!

Smutnou zprávu svým fanouškům oznámil sám zpěvák. „S velkou pompou jsme oslavili rok od premiéry, dort byl, prskavka byla, všechno bylo. Tuhle radost nám trošku zkalila zpráva, že naše domovská scéna, Baráčnická rychta, se ke 30. červnu bude zavírá,“ oznámil v emotivním videu Střihavka.Ten ale slibuje, že se svým fanouškům, kteří mají ještě dvě šance populární představení zhlédnout v historických prostorech Baráčnické rychty, ozve ihned, jak zajistí nové prostory.

Podle informací Expres.cz ale ještě není definitivně rozhodnuto, zda se rychta s více než osmdesátiletou historií zavře. Přestože část vlastníků podepsala s majitelem hotelu Alchymist smlouvu na dvacet let a chystá se údajně velká přestavba na italskou restauraci, podle našich zdrojů skupina baráčníků nájemní smlouvu napadla.

Ještě není vše rozhodnuto. Nejenže s nájemní smlouvou, která vejde v platnost od prvního července, nesouhlasí část baráčníků, navíc co jsme slyšeli, tak ještě nový podnájemce údajně nepožádal o povolení k přestavbě. A budou se muset vyjádřit i památkáři,“ svěřil se nám zdroj přímo z rychty, který doufá, že prostory zůstanou v původním stavu.

Stále nevíme, co s tím má nový podnájemník za úmysly. Smlouvu má na dvacet let. Buď tam může nechat staré provozovatele, nebo to předá svému týmu a změní celou koncepci, což by byl velký zásah přímo v srdci Prahy,“ sdělil nám náš zdroj.

Po Divadle Komedie je tak Baráčnická rychta v krátké době druhý historický prostor, který se v Praze uzavře. Jakoby pražským divadlům nebylo přáno.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:13 7. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Cože
  8
 • Super
  7
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7


Komentáře