Bezohledný Hollywood? Producenti už sbírají podklady pro film o záchraně fotbalistů!

Příběh mladých thajských fotbalistů, které voda z přívalových dešťů uvěznila hluboko ve spletitém jeskynním systému, hýbe už po několik dní celým světem. Dvojice hollywoodských producentů proto ani na minutu neváhala, vydala se na místo a už shání podklady, aby z něj udělala filmový trhák! O čem přesně bude a kdy se na něj můžeme těšit?

Američtí producenti Michael Scott a Adam Smith ze společnosti Pure Flix opravdu nemarní čas. Ještě ve chvíli, kdy v jeskyni Tcham Luang Nang Non probíhala záchranná akce dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra, přispěchali rovnou z Hollywoodu a začali v okolí shánět podklady pro zfilmování příběhu!

Story jako dělaná pro filmový trhák, tou záchrana chlapců z chladných a temných chodeb jeskyně nepochybně je. Producenti si ovšem nevybrali úplně nejvhodnější čas, vždyť na místě úřadovali už ve chvíli, kdy se všichni přítomní báli o životy dětí a záchranné týmy balancovaly na pokraji naprostého vyčerpání.

„Vidím před sebou hollywoodský film s áčkovými hvězdami. Za chvíli se sem začnou sjíždět další produkční společnosti, takže musíme jednat rychle,“ vysvětlil Smith, proč se rozhodl k tak bleskovému a pro mnohé bezohlednému jednání.

Chlapce čeká nesmírně náročná cesta z jeskyně.

Chlapce čeká nesmírně náročná cesta z jeskyně.

Plánem producentů nyní je shromažďovat výpovědi záchranářů, rodin a až to bude možné, tak i samotných chlapců. Na jejich příběhy potom chtějí získat výhradní autorská práva, aby společnosti Pure Flix nemohl nikdo jiný film „vyfouknout“. 

Smith ovšem ujišťuje, že na aktéry nijak netlačí, spíš si s nimi domlouvá rozhovory na chvíli, kdy se situace uklidní.

Ač to zní neuvěřitelně, producenti už mají dokonce plán, jak přesně by měl film vypadat. Točit se nebude v první řadě kolem samotných chlapců, ale zaměří se na příběh dvou britských potápěčů, kteří je v jeskyni objevili. 

Právě potápěči hrají v záchraně chlapců nejdůležitější roli, nesmírně těžký terén musejí zdolávat kolem jedenácti hodin. Jeden z nich už ve stísněných útrobách jeskyně zemřel (psali jsme ZDE).

A kdy se na hollywoodský trhák můžeme těšit? Adam Smith prozradil, že společnost nyní shání scenáristu a natáčení by mělo začít koncem roku 2019.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:26 7. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  8
 • Super
  7
 • Haha
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  6
 • Cože
  5
Komentáře