Otevřít a nastartovat cizí auto je snadné! Zloděje nic nezastaví, ukázal test

Ukradnout auto je snadnější, než si myslíte. | foto: koláž Expres.cz

Nejnovější test německého autoklubu (ADAC) nepřinese klidné spaní majitelům aut. Všech 38 testovaných vozidel s bezklíčovým systémem otevírání a startování v testu krádeže selhalo.

Experti ADAC vyrobili - ze součástek dostupných v běžných obchodech - vlastní zesilovač signálu, pomocí kterého dokázali během chvilky nelegálně otevřít a nastartovat skoro všechny automobily bez viditelných stop vloupání.Díky podomácku vyrobenému zesilovači signálu se spojení mezi klíčem a vozidlem dalo prodloužit i na 100 metrů, a to nezávisle na tom, kde se originální klíč od automobilu opravdu nacházel.

V testu propadly různé modely značek Audi (A3, A4, A6), BMW (740d, 730d, 640d, 318i, i3, X1) Citroën (DS CrossBack), Ford (Galaxy), Honda (HR-V), Hyundai (iX35 Fuel Cell), Kia (Optima), Lexus (RX 450h) , Mazda (CX-5), Mini (Clubman), Mitsubishi (Outlander), Nissan (Qashqai +2, Leaf) , Opel (Ampera), Range Rover (Evoque), Renault (Kadjar, Trafic), Ssang Yong (Tivoli XDi), Suzuki (Vitara), Subaru (Levorg), Škoda (Superb 1.6TDi), Toyota (Prius 1.8 Hybrid, RAV 4, Verso) i VW (Golf 7 GTD, Touran 5T).

Nastartovat se nepodařilo jen jediné auto - Infinity Q30, i to se ale dalo otevřít. Pouze čtyři značky v současnosti nabízejí možnost deaktivace tohoto rizikového systému Renault, Daimler, Subaru a Toyota.

Majitelé vozů těchto značek mohou požádat autorizovaný servis o deaktivaci bezklíčového systému.

A jak to přesně funguje?

Zloději aut umístí jednu část zesilovače rádiových vln poblíž místa, kde se klíč nachází (třeba supermarketu nebo domu). Ta najde signál klíče a pošle ho druhé části, kterou drží druhý zloděj v bezprostřední blízkosti auta. Vůz se tedy odemkne a stejným způsobem zloděj nastartuje, a pak jednoduše odjede.

Vychytávka, která zlodějům velmi usnadňuje práci, navíc deaktivuje alarm i další bezpečnostní prvky. Nejspolehlivější jsou tedy stále mechanické zábrany, jako je uzamykání volantu nebo převodovky.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:50 4. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  19
 • Haha
  10
 • Tvl
  10
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
 • Trapas
  7


Komentáře