Lakotné Tesco urazilo své zaměstnance almužnou

Zaměstnancům skotského distribučního střediska věnovalo Tesco urážlivý bonus. | foto: koláž Expres

Vrtkavé počasí si zahrává na konci zimy se Skotskou vysočinou a výsledkem byla před pár dny sněhová kalamita, která zaskočila jednotlivce i firmy. Dostat se z některých míst do práce dalo opravdu fušku a řada společností i úřadů dala zaměstnancům volno. V jednom z největších distribučních skladů obchodního řetězce Tesco se však i za nelehkých podmínek pracovalo, aby nebylo ohroženo zásobování supermarketů. Řetězec se svým pracovníkům odvděčil netradičním způsobem.

Zaměstnanci Tesca ve městě Livingston se i přes divokou vánici rozhodli dorazit do práce a svou obětavostí a osobním nasazením nenarušit plán expedice. Pro společnost by výpadek znamenal nemalé finanční ztráty. Za téměř dvojnásobně trvající pracovní směnu se zaměstnavatel rozhodl svůj tým odměnit. Ale to neměl dělat.

Manažer Tesca v Livingstonu vytvořil plakát s textem: „Děkujeme za vaši tvrdou práci, která minulý týden zajistila, že jsme mohli i nadále zásobovat jídlem a palivem celé Skotsko, Severní Irsko a sever Anglie.“ K tomu obdrželi zaměstnanci čokoládu a poukaz do kantýny na 1,52 liber, což činí něco málo přes 43 korun.

Vděku se však vedení skladu nedočkalo. Zaměstnanci označili takovou odměnu za vyčerpávající dřinu nad rámec běžných povinností za pobuřující a urážlivou.

 „Potravinový lístek je skutečně urážlivý. V některých případech ani nepokryl náklady na jídlo v kantýně, které se pohybují od 1,4 do 3 liber. V pondělí byly koláče za 1,8 liber a lidé ještě museli doplácet,“ zlobí se jeden z pracovníků Tesca ve vyjádření pro Sunday Mail.

Zaměstnanci Tesca dostali voucher na 43 korun. Jenže koláč stál přes padesát.

Zaměstnanci Tesca dostali voucher na 43 korun. Jenže koláč stál přes padesát.

Řidiči, kteří rozváželi, se k čokoládám ani nedostali, protože si je rozebrali lidé v kancelářích. Dvojnásobná pracovní doba v nepříznivém počasí vedení k zamyšlení vyplacení seriózní náhrady nepřiměla. Darebná odměna se dostala na přetřes v politických kruzích.

„Je to důkaz, jak velká a prosperující společnost nemá absolutně ponětí, jak jednat se svými zaměstnanci, kteří za obtížných okolností překročili své povinnosti,“ prohlásil labourista Neil Findlay.

Mluvčí korporace však vydal poněkud jiné stanovisko. „Jsme hrdí, že naši kolegové z Livingstonu pokračovali ve své práci i přes nepřízeň počasí. Jako poděkování jim bylo nabídnuto bezplatně jídlo v jejich kantýně.“ Že se to ani neshoduje s realitou, zřejmě tiskový mluvčí netuší.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:45 10. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  37
 • Haha
  25
 • Tvl
  14
 • Super
  10
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
Komentáře