Nejhledanější muž Evropy: Zabil v Barceloně 13 lidí, stále prchá. Španělé spustili operaci Klec

Jeden z bratrů nejspíš útočil v Barceloně. Hledá ale policie správného? | foto: Expres

Hledá ho celé Španělsko, přesto už mnoho hodin stále uniká. Řeč je o Maročanovi Moussovi Oukabirovi, 18letém teenagerovi, který řídil dodávku, která zabíjela na barcelonské třídě Las Ramblas.

Policie původně pátrala po Drissovi Oukabirovi, ale jak se ukázalo, jde o bratra hledaného muže. Moussa mu ukradl dokumenty, pomocí kterých si vypůjčil v půjčovně dodávku, se kterou pak vyrazil na smrtící jízdu Barcelonou. Oukabir má marocké kořeny, ale španělské občanství. Svědci popsali muže jako obzvláště mladého vzhledu a velmi hubeného.Drissa se sám ozval policii ve městě Ripoll, aby uvedl na pravou míru informace, že on byl řidičem dodávky. Policie z jeho výpovědi pochopila, že teroristou je jeho bratr, který mu ukradl doklady. Policie sice už zadržela minimálně dva podezřelé (v tuto chvíli se objevují informace, že zadržela i někoho třetího), nikdo ze zadržených ale nebyl řidičem dodávky.

Moussa (18) má být útočníkem z Barcelony. Policie po něm pátrá.

Moussa (18) má být útočníkem z Barcelony. Policie po něm pátrá.

Situaci komplikuje fakt, že v průběhu noci došlo k dalším útokům, při jednom policie zastřelila pětici teroristů, kteří se opásání výbušninami pokoušeli ve voze Audi A3 najíždět do lidí. Při dalším incidentu policie zastřelila muže, který ve voze Ford Focus pokusil projet přes policejní zátaras. Situace je v tuto chvíli značně nepřehledná a stále se vyvíjí. Policie nyní koncentruje všechny své síly na dopadení řidiče dodávky. Byla spuštěna operace Klec, která má dopadnout nejen jeho, ale i případné další komplice a účastníky teroristického útoku.

Svědci vypověděli, že vůz řídil mladý muž, který jel s dodávkou velmi rychle a manévroval s ní tak, aby přejel co nejvíce lidí. O tom, že šlo o teroristický čin podobný útokům z Německa, Anglie a Francie tak není pochyb. K útoku už se ostatně přihlásil Islámský stát.

K útoku došlo jen několik hodin po masakru na promenádě Las Ramblas.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:12 16. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  11
 • Haha
  9
 • Super
  8
 • Trapas
  8
 • Tvl
  8
 • Sladký
  6


Komentáře

Expres.cz