Tereza s heroinem (9 kg): Nejdřív nevěděla o látce v lepidle, pak otočila...

Kolem případu zadržené Češky Terezy H. (21) s devíti kilogramy heroinu v Pákistánu se objevily nové informace. Když celníci začali mladou dívku vyslýchat, hájila se, že o drogách neměla nejmenší tušení a někdo jí je musel podstrčit. Později ale svou výpověď změnila a přiznala, že o podezřelé látce v kufru věděla. Prý však netušila, že jde o tvrdé drogy.

Tereze se na letišti Allama Iqbal v Pákistánu podařilo projít dvěma bezpečnostními kontrolami. Do letadla se už ale nedostala, zadrželi ji celníci. Jejich podezření na mladou Češku se potvrdilo, v zavazadlech pašovala celých devět kilogramů heroinu.

Za pašování drog hrozí v Pákistánu desítky let za mřížemi, v krajním případě až trest smrti. To si zřejmě Tereza rychle uvědomila a s celníky začala spolupracovat. O drogách prý neměla nejmenší tušení.

„Přibalili mi něco do kufru, takové tři složky, a řekli mi, že to jsou dárky. Prošla jsem normálně kontrolami, až pak tady na odbavení jsem najednou měla problém. Vzali mé zavazadlo stranou a musela jsem ho otevřít. Bylo na něm něco jako lepidlo, říkala jsem si, že ho musel někdo mezitím otevřít, a začala jsem tušit, že mi tam někdo asi něco dal,“ řekla podle FTV Prima po zadržení.

Jenomže pak si Tereza zřejmě uvědomila, že pohádku o převážení dárků jí v Pákistánu jen těžko uvěří. Rozhodla se proto změnit výpověď a přiznala se, že o podezřelé látce v kufrech věděla. Ani v nejmenším však netušila, že jde o tvrdou drogu.

Vím, že něco uvnitř bylo. Řekli mi: ‚Je to něco, a když do toho dáš něco jiného, jsou z toho drogy.‘ Ale netušila jsem, že šlo o tohle, o heroin. Vidím to poprvé. Nevím, kde v tom kufru byl, ani že ho je tolik kil,“ uvedla.

Skutečnost je ale taková, že Tereza podobný „výlet“ do Pákistánu podnikla už počtvrté. Alespoň to tvrdí pákistánská média. Užívat si sluníčka do rizikové země zřejmě nejezdila a zdá se být pravděpodobné, že s převážením heroinu měla zkušenosti.

Včera jsme také informovali o podivné brigádě, ve které Tereza nabízela jiným dívkám možnost velkých výdělků. Sháněla se po slečnách, které se „nebojí cestovat samy“ a náplní práce mělo být cestování a poznávání nových kontinentů. Bylo součástí této práce právě pašování drog?

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:41 11. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  37
 • Trapas
  16
 • Super
  12
 • Cože
  10
 • Tvl
  9
 • Sladký
  8
Komentáře