Zvláštní zpravodaj Expresu: Soud s Terezou brzy skončí, má šanci na svobodu!

Středečního soudu s Češkou Terezou Hlůškovou (22), která je pákistánskými úřady obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, se opět účastnil zvláštní zpravodaj Expresu Arshad Ali. „Jasno bude už brzy,“ sdělil nám Ali. Podle nejnovějších zjištění má pašeračka dokonce naději na svobodu!

Ve středu byl v plánu výslech jednoho z posledních svědků této kauzy. Brzy se ke slovu dostane také samotná Tereza, které bude položeno několik dotazů. 

Arshad Ali, zvláštní zpravodaj Expresu, byl na místě a mluvil nejenom s Češkou Terezou, ale i se soudcem. Ten Alimu řekl, že finální verdikt v tomto ostře sledovaném případu padne již brzy.

„Soudce mi sdělil, že rozhodnutí v případu Terezy H. padne v prvním týdnu v prosinci,“ říká Ali, který jinak pracuje coby reportér pro pákistánskou televizi Dunya News a případ mladé Češky bedlivě sleduje.

Tereza u soudu

Tereza u soudu

Zpočátku se zdálo být naprosto nereálné, že by se Tereza mohla dočkat svobody. Nyní to ale vypadá, že je vše jinak.

Serveru Blesk.cz se svěřil pákistánský právník Gull Hassan Khan, který je s Tereziným případem obeznámen. Podle něj má Tereza velkou naději, že nakonec ze všeho elegantně vybruslí.

Gull Hassan Khan

Gull Hassan Khan

Právník tvrdí, že při odesílání vzorku drog celníci zásadně pochybili a to by nakonec mohlo hrát ve prospěch mladé Češky.

„Poslali otestovat pouze pět gramů. Podle pokynů Nejvyššího soudu je ale nutné analyzovat pět gramů na každý kilogram drogy, měli tedy odeslat 45 gramů,“ vysvětlil Khan, podle něhož by mnoho odsouzených s touto námitkou u Nejvyššího soudu v Pákistánu uspělo při odvolání.

Tereza po boku svého obhájce

Tereza po boku svého obhájce

To však není jediná naděje pro Terezu. Celníci prý pochybili také v tom, jakým způsobem nalezené drogy vážili.

„Laboratoř po převážení došla k menší hmotnosti. Sám jsem řešil podobný případ, kdy se pak musela na základě toho přepočítat i původní celková váha zadržené drogy a klienta se pak týkala mnohem nižší trestní sazba,“ uvedl dále Khan.

Vypadá to, že dobrá nálada, kterou Tereza dnes u soudu měla, má své opodstatnění. Nejslavnější česká pašeračka totiž právem cítí šanci na svobodu. Dočká se jí?

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat