Je potřeštěné trdlo! Kamarádka vysvětlovala, proč se Tereza s heroinem usmívá jako sluníčko

Klidná a usměvavá. Tak vypadala Tereza (21) z Uherského Hradiště poté, co ji v Pákistánu zadrželi celníci s devíti kilogramy heroinu. Neuvědomovala si v té chvíli vážnost situace, jednala bez skrupulí, nebo je v tom něco jiného? Kamarádka Natálie nám vypověděla, že mladá dívka má svéráznou povahu, ale není tak silná, jak na první pohled působí.

U Terezy H. našli na letišti v pákistánském Láhauru devět kilogramů heroinu. Podle dosavadních informací je zamýšlela propašovat do Abú Zabí. Pákistánská televize zveřejnila záznamy krátce po zadržení jednadvacetileté Češky. S rozpaky jsme mohli sledovat, že mladá dívka se i přes vážnost situace usmívá a klidným tónem odpovídá na otázky. Jako kdyby se snad nic nestalo a žádný trest jí nehrozil.

Mnozí se podivovali nad tím, jak může být Tereza tak klidná. „Je to úsměv před pláčem. Myslím, že jí to v tu chvíli ani nedocházelo,“ vysvětluje Terezino překvapivé chování její kamarádka Natálie, která se s obviněnou dívkou zná už roky.

„Byly jsme kamarádky. Dříve jsme se hodně bavily a teď už jsme se moc nevídaly, protože jsem se odstěhovala do jiného města. I tak jsme ale byly neustále v kontaktu přes sociální sítě,“ říká dívka, která stále nemůže uvěřit tomu, do jakého maléru se její kamarádka zapletla. „Ještě v pondělí jsme si psaly,“ nechápe Natálie.

A jak na svou kamarádku Terezu Natálie vzpomíná? „Je moc hodná, milá. Vždycky když jsem potřebovala, tak mi pomohla, i na dálku.“

Byl to omyl, Tereza je naivní holka

Slova Natálie se poněkud rozcházejí s tím, co se o Tereze píše na internetu. Mnoho lidí ji na sociálních sítích označuje za dívku, která pro peníze a luxusní módní doplňky udělá cokoliv, na což prý měla doplatit. S tím ale Natálie zásadně nesouhlasí. Tereza prý pouze doplatila na to, že byla příliš naivní.

„Byla jako každá jiná jednadvacetiletá holka. Která baba si nepotrpí na pěkné věci? Pokud byla do něčeho zapletena, tak to bylo omylem. Je naivní a lehce ovlivnitelná,“ uzavírá Natálie, která pevně doufá, že se dočká návratu své kamarádky.

Vyhlídky na brzký návrat zadržené Češky ale nejsou dobré. Pákistán má ve zvyku pašeráky drog tvrdě trestat. Být Tereza místní, tak by dostala pravděpodobně i trest smrti. Tím, že je cizinka a navíc pašovala drogy z Pákistánu do jiné země, to vypadá „jen“ na pobyt v místní věznici.

Tereza měla pašovat devět kilogramů heroinu.

Tereza měla pašovat devět kilogramů heroinu.

Mladá dívka by se měla modlit, aby její pákistánská mise, do které se podle kamarádky Natálie dostala omylem, co nejdříve skončila.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:04 12. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  81
 • Trapas
  30
 • Tvl
  14
 • Super
  11
 • Cože
  10
 • Sladký
  8
Komentáře