Dárečky vyměnila za heroin? Tereza vodila vyšetřovatele za nos, v Pákistánu nebyla poprvé

Tereza se snažila propašovat devět kilo heroinu. | foto: koláž Expresu

Tereza H. (21) byla zadržena na mezinárodním letišti Allama Iqbal v pákistánském Láhauru, když se snažila propašovat devět kilogramů heroinu. Mladá dívka z Uherského Hradiště je nyní v rukou pákistánských vyšetřovatelů a postupně mění svou výpověď. Tereza už přiznala, že věděla o látce v jejím kufru a také to, že necestovala poprvé do země, kde se za pašování tvrdých drog trestá i smrtí.

Zadržená Tereza se nejprve celníky snažila přesvědčit, že o devíti kilogramech drog ve svých zavazadlech nic neví a zřejmě jí je někdo podstrčil. Domnívala se prý, že převáží dárky. 

Poté ale výpověď změnila a šla s pravdou ven. Přiznala, že zavazadla převážela s vědomím, že je v nich ukrytá jakási podezřelá látka, ze které se později drogy mohou vyrábět. O heroinu však podle svých slov neměla vůbec tušení.

Tereza se dále rozpovídala o tom, že podobnou cestu se chystala vykonat už počtvrté. V prvních dvou případech jí úspěšně podnikla z letiště v Islámábádu, potřetí pak z města Láhaur. Na tom samém místě ji ale tentokrát celníci zadrželi. Skutečně po celou dobu o heroinu nevěděla?

Podle prvních informací, které poskytli pákistánští vyšetřovatelé, to vypadá, že Tereza měla co do činění s drogovým gangem. Na základě jejích výpovědí totiž policie začala v několika částech Láhauru provádět razie.

Mladá Češka se také měla zmínit o svém obchodním partnerovi, jakémsi T. T. Tariqovi. O něm ale policie odmítá sdělit bližší informace.

Sháněla další pašeračky?

Pod jménem zadržené Češky lze na internetu najít inzerát, ve kterém jiné dívky láká na „úžasnou brigádu v zahraničí“. Nabídka hovoří o diskrétním focením a nových zkušenostech s modelingem, víc detailů o náplni práce neposkytuje. Není sice potvrzené, že inzerát zveřejnila ta samá Tereza H., pokud tomu tak ale je, jde přinejmenším o podezřelou záležitost.

Náhoda?

Náhoda?

Diskrétní focení nemá být nijak erotické ani intimní, přesto se prý výdělky pohybují v řádech desítek tisíců. Tereza se shání po dívkách, které rády poznávají nové kontinenty a zároveň se nebojí cestovat samy. Mělo být snad součástí práce i pašování drog?

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:25 11. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  37
 • Super
  21
 • Trapas
  15
 • Tvl
  11
 • Sladký
  8
 • Cože
  5
Komentáře