První manažer Bartošové: Sepéši s Ivetou ani nespal, měl bokem jiné dívky

Tomáš Gottlieb vzpomíná v pořadu Telebrity na Ivetu Bartošovou. | foto: koláž Expres.cz

V sobotu 29. dubna to budou již tři roky, co se česká zpěvačka Iveta Bartošová rozhodla pro nevratný krok na kolejích v Uhříněvsi. Tragická zpráva sice veřejnost zaskočila, ale někteří lidé, kteří byli Bartošové blízcí a léta s ní spolupracovali, se shodují na tom, že nešťastný konec se dal předvídat. Jedním z nich je i Tomáš Gottlieb, Ivetin první manažer.

Poznal ji v době, kdy jí ještě nebylo ani osmnáct let. Gottlieb tehdy pracoval v Lucerna baru a jednoho dne za ním přišel mladý kluk, který si s sebou vedl pohlednou teenagerku. Oba přišli s tím, že mají nějaké nahrávky a zda by si je nemohl poslechnout.Tím párem byl Petr Sepéši a Iveta Bartošová, tehdy ještě ani ne plnoletá, kteří spolu nejen chodili, ale vytvořili i hudební duo. Zaujala vůbec mladá dívka z Frenštátu pod Radhoštěm protřelého muže, který by jim mohl pomoci? „Vlastně ani ne, zajímavější byl Sepéši,“ začal své vzpomínání na spolupráci s Ivetou její první manažer v pořadu Telebrity.

Nicméně i přes ne příliš dobrý prvotní dojem se nakonec rozhodl pomoci právě jí, Bartošová u něj dokonce jeden čas i bydlela. Ale spolupráce to byla nadále bolestná. Iveta trpěla tím, že ji Sepéši nemiloval tolik jako ona, navíc už tehdy byla začínající hvězda psychicky nestabilní.

„Je možné, že se na ní podepsalo to, že se její tatínek taky pokusil o sebevraždu,“ vypráví Gottlieb, „a pak samozřejmě i její nenaplněná láska k Petrovi, který ji opustil kvůli matce svého dítěte. S Ivetou ani nespal a měl bokem i jiné dívky.“

Přestože se Iveta v soukromí trápila, s Gottliebem se jí povedl první zásadní zářez do světa české hudby, za jeho podpory vyhrála prvního Českého slavíka. Nabytá sláva ovšem její psychické stavy jen zhoršovala a Gottlieb přiznává, že spolupráce s ní kolikrát nebyla k vydržení.

„Já musím říct, že Iveta se o to pokoušela několikrát,“ vzpomíná na její opakované pokusy sáhnout si na život. „Jenže to ovlivňovalo i můj soukromý život, měl jsem svou rodinu, ale víc jsem se staral o ni. Lituji toho, že jsem se nevěnoval svým dětem tolik, jako jsem se věnoval jí,“ přiznává Gottlieb po letech.

Přestože se jeho vyjádření mohou zdát překvapující, s odstupem času při vzpomínání na život Bartošové hovoří i další lidé, kteří s ní měli tu profesní a soukromou čest, navíc Tomáš Gottlieb prozradil v rozhovoru s moderátorkou zásadní okamžiky Ivetina života, které ještě nezazněly.

Celý pořad, který je věnován právě smutnému výročí úmrtí Ivety Bartošové, uvidíte už dnes na serveru Playtvak.cz.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 25. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  24
 • Trapas
  22
 • Cože
  20
 • Haha
  19
 • Super
  13
 • Sladký
  8


Komentáře