Migranti překvapili slunící se turisty ve Španělsku, jejich člun najel na pláž, všichni utekli

Ve španělsku se vylodili migranti na pláži. | foto: twitter.com

Amatérské video člunu s migranty, který najel na španělskou pláž ve městě Cádiz, pořídil Španěl Jaime Moreno a vložil na svůj Twitter teprve před 24 hodinami, už nyní se ale těší velké pozornosti. Zachycuje vylodění migrantů nejspíš z Maroka mezi slunícími se turisty, někteří zvědavě okukují situaci, jiní se jdou podívat blíže na „místo činu“. Lidem z člunů ale nežádoucí pozornost nevadí, jen úprkem z vody dávají najevo, že by už byli rádi na cizí, evropské pevnině.

Turisty oblíbené město Cádiz se středověkým historickým centrem a krásnými plážemi se zpěněným a hravým mořem leží na jihu Andalusie, hned naproti Maroku a jen coby kamenem dohodil od dvou největších marockých měst Rabatu a Casablanky.

Je tedy nasnadě předpokládat, že lidé, o něž ve videu jde, jsou migranti z Maroka, i když jejich totožnost nebyla dosud potvrzena a není tedy určeno, z jaké země pocházejí.

Největší marocká města Rabat a Casablanca se nacházejí vzdušnou čarou od Cadizu...

Největší marocká města Rabat a Casablanca se nacházejí vzdušnou čarou od Cádizu zhruba 350 kilometrů.

Přeplavili se na gumovém člunu přes cíp Středozemního moře, které odděluje Afriku a Evropu, možná ale jejich cílem právě Cádiz nebyl. Ať už tam jejich chatrné plavidlo zahnaly vlny, nebo mořské větry, jistě se postarali slunícím se turistům o velké zpestření dne.

Během jejich opalovacích povinností na písečné pláži se najednou ztrhl povyk a k břehu zamířil gumový člun plný migrantů. Pohotový Španěl Jaime Moreno jejich vyloďování natočil a umístil na svůj Twitter teprve před 24 hodinami, už si jej ale stihla všimnout i světová média a na záběry například upozornil britský deník The Telegraph.

Tomu se podařilo na základě dalších svědeckých výpovědí zjistit, že lidé, kteří vytáhli člun na břeh a rozutekli se po pláži dál na španělskou pevninu, zmizeli před autoritami téměř okamžitě a španělská policie byla velmi pomalá, k pláži přijela až poté, co téměř celá skupinka utekla.

Není to první případ z poslední doby, kdy Španělsko čelí náporu migrantů, před několika dny se objevilo video ze španělských hranic, které berou útokem maročtí migranti a obíhají vše, co jim stojí v cestě, jen aby byli v Evropě.

Před nimi stojící celník se je snažil zastavit kopnutím a zlomil si přitom nohu na dvou místech. Skupina se rozprchla do světa bez jakékoliv úřední kontroly a za ní hleděli jen bezmocní strážníci, kteří toho víc udělat ani nemohli.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:07 8. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  42
 • Trapas
  19
 • Haha
  17
 • Cože
  15
 • Super
  10
 • Sladký
  10
Komentáře