jít naiDNES.cz

Vatikánský tajný archiv: 7 dokumentů, kterých se církev bojí jako čert kříže

Slavný film podle Dana Browna Andělé a démoni také staví na tajnostech v archivu Vatikánu. | foto: Profimedia.cz

Vatikánský tajný archiv má 80 kilometrů chodeb, ve kterých je uloženo přes 35 000 svazků. Je v nich mnoho cenných historických dokumentů, ale podle některých názorů jsou zde také ukryta největší tajemství a hříchy, které církev úzkostlivě skrývá před světem.

1.Kladivo na čarodějnice

Spisy o inkvizici nebudou hezké čtení. Mají církev usvědčovat z naprosto hrůzných a neuvěřitelných praktik. Vyslýchání a mučení, zejména čarodějnic a nepohodlných lidí, spisy popisující hrozné metody mučení a jejich nástrojů jako svěrák na hlavu nebo mechanický vykuchátor zaživa.

2.Ženatý Ježíš

Svatou církev budí ze spaní různé teorie o tom, že Ježíš Kristus byl ženatý s Máří Magdalenou a měli spolu děti. Vatikán podobné spekulace popírá, ale dost možná existují historické dokumenty, které to naopak potvrzují. O jednom z nich obsáhle referovala média. Byl objeven před dvěma lety profesorkou Karen Kingovou. Pro papyrus psaný ve starobylé koptštině se vžil název Evangelium Ježíšovy ženy. Autorkou spisu je Máří Magdalena.

3.Tajná evangelia

Základními spisy církve jsou čtyři evangelia. Podle některých názorů ovšem evangelií existovala celá řada. Napsal ho i sám Ježíš, Máří Magdalena, Barnabáš, Jidáš nebo svatý Petr. Má jít až o třicet spisů, které církve jednoduše vyřadila, protože informace v nich se neslučují s oficiální naukou Vatikánu. Mimo jiné se v nich má opět objevovat informace, že Ježíš byl ženatý s Máří Magdalenou, ale také to, že nebyl ukřižován. Tato tajná evangelia, pokud existují, jsou nepochybně hluboko v archivu a nikdy nebudou odhalena.

4.Proroctví z Fátimy

Jedním z největších tajemství církve je proroctví z Fátimy. Třem dětem se v roce 1917 zjevila v portugalském městě Fátima panna Marie. Vyjevila jim tři proroctví, z nichž se všechna vyplnila. Předpověděla druhou světovou válku, nástup ateismu a komunismu i atentát na papeže Jana Pavla II. Mnozí tvrdí, že Vatikán tají čtvrté proroctví nebo třetí proroctví nezveřejnil celé. Je to proto, že se v něm mluví o konci katolické církve.

5.Hitlerův papež?

Pius XII. stál v čele katolické církve v letech 1938 až 1958 a už desítky let se spekuluje, zda a jak spolupracoval s fašistickým režimem v Itálii a nacistickým Německem. Někteří kritici ho obviňují z toho, že mlčel ohledně holokaustu, při němž zemřely miliony Židů, a nazývají ho „Hitlerovým papežem“. Současný papež František slíbil, že zveřejní dokumenty, které objasní roli Vatikánu za druhé světové války.

6.Vatikánská akta X

Ve vatikánském šuplíku prý leží starý papyrus popisující, jak se nad Egyptem vznášela flotila létajících lodí. K události mělo dojít před 3500 lety. Vatikán tvrdí, že dokument není starý a jde o podvrh. Existují i další rukopisy, v nichž se mluví o létajících korábech a poslech z nebes. Vysoce postavení kněží vedou prý seriózní a intenzivní diskuse, zda je možné křtít mimozemšťany. Možná vědí něco, co my ne.

7.Třicetidenní papež

Papež Jan Pavel I. byl hlavou katolické církve pouhých třicet dní. Volnomyšlenkářský reformátor nebyl po chuti mnoha konzervativním kardinálům. Zemřel náhle v noci na infarkt. Vatikán zakázal pitvu a tělo nechal nabalzamovat. Mnoho lidí si dodnes myslí, že byl zavražděn. Důvodem mělo být, že chtěl otevřít církev ženám a zrušit antikoncepci. Také hodlal odkrýt podivné praktiky Vatikánské banky. V archivu je podle novinářů a spisovatelů ukryt důkaz, že papeže zavraždila mafie.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:55 sobota 24. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  179
 • Trapas
  46
 • Tvl
  37
 • Cože
  33
 • Haha
  30
 • Sladký
  23
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře