„Totálně zničíme velitelství zla a nemilosrdně porazíme americké vojáky,“ hrozí Severní Korea

Unikátní fotky ukazují, jak žijí, cvičí a baví se severokorejští vojáci | foto: Eric Lafforgue/EXCLUSIVEPIX MEDIA

Právě dnes se očekává možné rozuzlení konfliktu, který hrozí v Severní Koreji. Země dne slaví Svátek Slunce a panují obavy, že provede další, už šestý test jaderné hlavice.

Američané nehodlají takovému vývoji nečinně přihlížet, v oblasti operuje její loďstvo s letadlovou lodí v čele. Podle Číny je konflikt na spadnutí a samotná Korea přichází s tradičními výhrůžkami, že zničí a vyhladí americké agresory.

Ohroženy Severokorejskými raketami by v případě války byly zejména vojáci na základnách v Jižní Koreji. Na samotné území Spojených států Kimovy rakety nedoletí. Silná prohlášení a výhrůžky válkou už patří ke koloritu severokorejské diplomacie a málokdo je bere vážně. Nicméně vážně je potřeba brát výroky Donalda Trumpa, který zjevně nemá s Kim Čong unem, obtloustlým severokorejským vůdcem, tolik trpělivosti, jako Barack Obama.

Čína v této situaci varuje před další eskalací konfliktu a chce zjevně Trumpa od útoku odradit. Ovšem je otázka, jestli neměla v tom případě vyvinout daleko větší úsilí v tom, jak přimět Kim Čong una k rozumu. Čína sice odmítla převzít severokorejské uhlí, čímž zhoršila již tak tristní ekonomickou situaci Severní Koreje, nicméně k odrazení Kim Čong una od jaderných hrátek toho bude potřeba daleko více.

Podobně je na tom Rusko, které zastává stejné stanovisko jako Čína. Zajímavé je také stanovisko šéfa CIA Mikea Pompea, který prohlásil, že válka se Severní Koreou je blíže, než kdy v minulosti. Je zcela nepochybné, že pokud dnes Severní Korea skutečně provede jaderný test, může dojít k preventivnímu vojenskému útoku v podobě bombardování. Vlastně se může stát skoro cokoliv, takže bedlivě sledujme, jaký způsob oslav si dnes Severokorejci zvolí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:05 13. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Sladký
  17
 • Haha
  15
 • Trapas
  15
 • Tvl
  12
 • Cože
  11
Komentáře