Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Svět
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz

  Komentář: Top Gear ukázal nové moderátory aneb jak zbabělá BBC zavraždila pořad

  Noví moderátoři Top Gearu. Je jich šest místo tří a jak někdo už napsal – ještě tam chybí Asiat. | foto: BBC/Top Gear

  Černoch, žena, stařec, Arab, Američan, zrzek. A jak někdo poznamenal pod mým komentářem na Facebooku - ještě jim tam chybí Asiat. BBC představila po vyhazovu Clarksona nové moderátory nového Top Gearu a zarytému fanouškovi, jako jsem já, se chce jedno - a pláč to zrovna není.

  Je to totiž všechno, proti čemu Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May v pořadu bojovali - úzkoprsá politická korektnost.

  V Top Gearu, jaký milují miliony lidí po celém světě, se dělala velmi ostrá legrace ze zrzavých lidí, autobusáků, biomatek, Arabů, Mexičanů, starých lidí, tlustých lidí, Američanů, řidičů náklaďáků, homosexuálů, věřících, velmi mladých lidí, žen - řidiček, žen obecně a feministek.

  Speciály bývaly dost oblíbené. Ten Nilský měl za následek masivní poptávku po...

  Speciály bývaly dost oblíbené. Ten Nilský měl za následek masivní poptávku po ojetinách z pořadu.

  A všichni jsme se plácali do kolen, i když jsme my sami byli autobusáci, biomatky, zrzci nebo ženy řidičky. Ostatně - v Dunsfoldu během natáčení Top Gearu v tamních hangárech stály okolo trojice moderátorů povětšinou samy ženy - tedy plemeno, na něž trojice machistických moderátorů mířila nejčastěji.

  Faktický pořad měl faktů málo, zato hodně symbiózy a humoru

  Top Gear se totiž vymykal všemu, co televize v hlavním vysílacím čase kdy pouštěly. Naprosto nekorektní, skoro až sprostý a urážlivý humor pomohl pořadu k zápisu do knihy rekordů - stal se totiž nejsledovanějším faktickým pořadem na zemi, ačkoliv faktů v něm bylo pomálu.

  Moderátoři Top Gearu na Mall Street, jedné z nejslavnějších ulic v Británii....

  Moderátoři Top Gearu na Mall Street, jedné z nejslavnějších ulic v Británii. Tento díl, kdy představili veškerou techniku původem z Británie, se stal jedním z nejsledovanějších a nejdojemnějších.

  Dlouho se mluvilo o tom, že pozice zejména Jeremyho Clarksona je neotřesitelná, ať udělá cokoliv. Sám Jeremy, nutno dodat, si to myslel taky a předvedl nechutné chování. Zbil asistenta hlavního produkčního za to, že mu nepřinesl steak. Takové jednání je opravdu ohavné a následoval trest - vyhazov z pořadu a demonstrativní odchod i zbylého Hammonda a Maye.

  Jeden by si řekl, že stanice BBC se rozhodla zamést se zpovykanou hvězdou, ovšem její další postup vůči značce Top Gear potvrzuje obavu fanoušků, kteří tyto kroky vidí v jiných souvislostech - mění koncept na politicky korektní show, kdy si „na ty tři idioty“ nebude stěžovat nikdo, kdo může spolupracovat se stanicí a jenž se pak cítí dotčen.

  Kromě vysoké sledovanosti totiž Top Gear trpěl návaly stížností téměř na vše, co moderátoři vypustili z pusy, a najednou to z pohledu nás, lidí, kteří si nenecháme ujít jediný díl, vypadá jako když vedení stanice čekalo na osudovou chybu jednoho z nich, aby už nemuseli vydávat oficiální omluvy za Clarksonovy urážky. Navíc Clarksonova společnost Bedder 6 pracovala na finální úpravě každého dílu, může s tímto koncem snad souviset i finanční stránka věci? Pominout se to nedá.

  Začalo to tím, že jako hlavní hvězdu nového pořadu ohlásili moderátora rádiové show Chrise Evanse, což je v Británii něco jako náš Leoš Mareš, akorát milionkrát bohatší.

  Chris Evans byl častým hostem pořadu a když se nedostávalo aut, zapůjčil kolikrát svoje modely na natáčení. Jenže Chris Evans je pán, který neudělá vtip, aniž by se před ním a po něm omluvil.

  Pojďte, pustíme fanouškům reklamu United Colours of Benetton

  Diváci byli na rozpacích a čekali, co se bude dít dál. Dál se dělo jen to nejhorší. Do vyloženě britského pořadu s typickým anglickým hodně suchým a drsným humorem přibyl Američan, Matt LeBlanc. Toho času nejrychlejší jezdec na trati v rámci hosta v Autě za Rozumnou Cenu, rychlejší o setinu než dosavadní král tratě Rowan Atkinson.

  Čím se zasloužil o tento post? Jezdí rychle a hrál v Přátelích, takže to asi zaručuje humor a lásku diváků.

  Ale divák z rodu těch věrných lásku nepociťuje, pociťuje vztek nad tím, jak se koncept celého pořadu pod dřívějším vedením produkčního Andyho Wilmana a Jeremyho Clarksona hroutí do jakési parodie Dětí z Bullerbynu.

  Úslužným moderátorem a Američanem to totiž ještě neskončilo. Motoshow nakonec bude mít moderátorů šest, mezi nimi ženu, Sabine Schmitz, a jak trefně poznamenal někdo na mé facebookové zdi - ještě jim tam chybí Asiat.

  Noví moderátoři Top Gearu. Je jich šest místo tří a jak někdo už napsal - ještě...

  Noví moderátoři Top Gearu. Je jich šest místo tří a jak někdo už napsal - ještě tam chybí Asiat.

  Z Top Gearu se totiž stala reklama na United Colours of Benetton, genderově vyvážená, multikulturní, usměvavá s šedesáti osmi zuby v každých thymolinových ústech. Na první pohled fotka, nad kterou si my, obdivovatelé nejsledovanějšího pořadu na světě, chceme odplivnout.

  Ne proto, že nejsme přístupni novým změnám. Ale proto, že nový tým nové motoshow nechápe, že nemohou stavět na moderátorech, kteří se sešli díky kolonkám v konkurzu. Je to úplně stejné, jako by vám někdo vyměnil herce ve vašem oblíbeném seriálu.

  Top Gear byl pouze tři slavní moderátoři, nic jiného

  Clarkson a May byli kamarádi ještě před tím, než v roce 2001 šli spolu moderovat nový formát Top Gearu, po kamerovkách se k nim přidal i Hammond. Nakonec jsou všichni tři nejlepšími přáteli, mají za sebou těžkou Hammondovu nehodu v dragsteru Vampire, mnohá zranění, bývali spolu mnoho dní v pustině bez základní hygieny, prožívají spolu nevěry a skandály.

  Tým Top Gearu nemůžete poskládat jako lego a už vůbec nemůžete počítat s tím, že by divák namlsaný 21 řadami toho nejblbějšího a nejinfantilnějšího humoru tuhle skvadru najednou bez námitek přijal.

  Hammond, May a Clarkson se stěhují na Amazon pod jiným názvem a Top Gear dál zůstává na stanici BBC Two.

  Jenže my ženy, které chceme být uráženy, že nosíme červená tanga, neumíme navigovat během rally, jezdíme s Kiou Sí apostrof Dý Gambonem přes trávník, závidíme Mayovi jeho vlasy i kytičky na svetrech a nepatříme za volant, si na první díl nové sestavy sice počkáme, ale ta skepse, s níž k tomu přistupujeme, je už daná historicky prodanými formáty a vědomím, že jedinečný humor staré sestavy vychází z osobního sepětí celé trojice.

  Americká nebo ruská verze Top Gearu se také snažila přiblížit se originálu. Nikdy to, bohudík, nevyšlo.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:49 10. června 2016. Anketa je uzavřena.

  • Super
   491
  • Trapas
   45
  • Haha
   30
  • Sladký
   27
  • Tvl
   27
  • Cože
   19
  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře

  Právě čtete

    Vezmeme vás na titulní stranu
    Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
    • schránka
    • Přihlásit Můj účet
    EXPRES

   • Zprávy
   • Celebrity
   • Jen pro muže
   • Sport
   • Video
   • jít naiDNES.cz