Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Svět
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz

  Prasklé sklo v ceně miliard: Youtuber odhalil, proč Cybertruck při prezentaci selhal

  Měla to být velká událost. Tesla, výrobce elektromobilů, představila Cybertruck, který má být předobrazem auta budoucnosti. Prezentace však vyvolala více otázek než odpovědí. Řeší se především design vozu a také jeho nerozbitná skla, která se podařilo rozbít na první pokus. Cybertruck se tedy dostal na obálky novin po celém světě. Je to skvělý marketing, nebo Muskova ostuda? Neznámý youtuber tvrdí, že zná pravdu.

  Jakmile záběry z prezentace nového vozu od Tesly obletěly svět, klesla hodnota akcií této firmy o téměř 6,5 procenta. Šéf a zakladatel této značky podle Forbesu přišel o 17,7 miliardy korun. Zároveň se však vyrojily spekulace, že to není jen tak a spíše než o neskutečnou ostudu se jedná o propracovaný marketingový tah.

  Elon Musk během prezentace přihlížel tomu, jak nerozbitná skla jeho vozu popraskala po nárazu kovové koule. Původně se přitom koule měla jen odrazit a sklo zůstat nepoškozeno. 

  „Je tu ještě prostor ke zlepšení,“ prohodil zaskočeně Elon Musk. Tesla přitom prohlašuje, že okna budou nerozbitná a karoserií samotnou neprojde ani náboj ráže 9 mm.

  Elon Musk při prezentaci nového pick-upu od Tesly.

  Americký vizionář pak na svůj Twitter umístil video, které mělo vzniknout těsně před veřejnou prezentací Cybertrucku a skla v něm identický test s kovovou koulí vydržela.

  Záběrům z twitterového účtu se následně věnoval youtuber Chanan Bos z kanálu CleanTechnica a všiml si zajímavého detailu.

  Podle tvůrce videa rozhodně nejde o marketingový krok Tesly. Za vším stojí technická závada v uchycení skla v rámu okna.

  „Během toho, co Tesla v zákulisí skla testovala, je vidět, jak okénko po prvním úderu koule znatelně poklesne,“ upozorňuje youtuber, jenž nevěří teorii o slabším skle, které tvůrci automobilu pro představení zvolili, aby dosáhli většího mediálního ohlasu. 

  Tesla totiž prováděla hned dva testy pro potvrzení odolnosti karoserie. Součástí prezentace tedy byl i úder kladivem do dveří vozu. Tento úder auto přečkalo zcela bez problémů, ale podle kanálu CleanTechnica se právě v tuto chvíli projeví výrobní vada automobilu a boční okénko opět poklesne. Následně už tedy nemá plnou oporu v rámu a síla se po nárazu koule nemůže rozložit rovnoměrně.

  Kdyby tedy Musk a jeho kolegové prvně otestovali kvalitu skla a až následně přešli k pevnosti dveří, k ostudě by nemuselo vůbec dojít. 

  Automobilku však nakonec dvě rozbitá skla možná nebudou vůbec mrzet. Musk už veřejnost informoval, že designově unikátní pick-up si již předobjednalo 146 tisíc zájemců. Nutno však podotknout, že společnost výrazně změnila svou politiku a k předobjednání stačí pouhých sto dolarů.

  V minulosti si Tesla řekla o částku 2500 dolarů (Model Y) a 1000 dolarů (Model 3).

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:00 úterý 24. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   113
  • Haha
   68
  • Tvl
   36
  • Cože
   35
  • Trapas
   31
  • Sladký
   31
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...