Sibiřský vlkodlak lákal oběti na policejní uniformu: Sériový vrah Popkov zabil 81 žen

 • Michail Popkov během patnácti let znásilnil a zavraždil desítky žen
 • Brutální muž si vysloužil přezdívku Vlkodlak, protože oběti lákal v noci pod záminkou, že je doprovodí domů
 • Ženy znásilnil a zavraždil, jedné dokonce vyřízl srdce
 • Nyní se Popkov přiznal k dalším vraždám, o kterých policie dosud nevěděla
 • Pokud je všechny spáchal, stává se třetím nejkrvavějším usvědčeným sériovým vrahem světa

Michail Popkov, přezdívaný Vlkodlak nebo Angarský maniak, zabil zřejmě 81 žen. | foto: koláž Expres

Klaunskou masku Johna W. Gacyho, manické řádění Aileen Wuornos či příběh rostovského kanibala Čikatila všichni dobře známe. Ve věznicích ale sedí mnoho dalších vraždících šílenců, kterým se možná nedostává takové pozornosti, jejich činy jsou ale stejně hrůzné. Právě jim je věnován náš nový seriál Příběhy sériových vrahů.

Je chladná říjnová noc a dvacetiletá Tanja Martynová se vrací z koncertu domů. Vstupenku na oblíbenou kapelu dostala od své sestry. V tom se jí do cesty připlete muž v policejní uniformě. Strážník jí zdvořile nabídne, že ji odveze služebním vozem, aby se jí nic nestalo. Důvěřivá žena spoléhá na bezúhonnost policisty a ochotně do auta nastoupí...

Tento příběh se skutečně odehrál v roce 1998 v sibiřském městě Angarsk a bohužel nebyl jediný. Ten muž v policejní uniformě, toho času skutečně policista, se jmenuje Michail Popkov a platí za jednoho z nejbrutálnějších vrahů Ruska.

Přes den muž zákona, dobrý manžel a vzorný otec, v noci vraždící maniak, který podnapilé ženy právě na uniformu lákal k sobě do auta. Pak je odvezl na odlehlé místo, kde je znásilnil a posléze zabil. Nejčastěji používal nůž či šroubovák, jednu z jeho obětí ale našli bez hlavy a další zase vyřízl srdce z těla.

Jak vražd přibývalo a jeho kolegové si lámali hlavu s pachatelem, Popkov si spokojeně mnul ruce. Nikoho z vyšetřovatelů nenapadlo pátrat ve vlastních řadách a zvrhlík byl dokonce dvakrát zavolán k případům, které sám spáchal.

Angarský „Čistič“

Ženy doslova nenáviděl. Jeho cílem bylo očistit ulice od „prostitutek“, za které považoval v podstatě všechny slečny, které trávily večery v barech a na večírcích. „Ty coury nechávaly své manžely a děti doma opuštěné, místo, aby se staraly o domácnost, chodily pařit, jako kdyby měl být konec světa,“ rozohnil se ve své výpovědi.

Ukázková rodina Popkových. Věděly žena a dcera o tom, že Michail po nocích...

Ukázková rodina Popkových. Věděly žena a dcera o tom, že Michail po nocích vyřezává srdce z těl mladých žen?

Existují ale také spekulace, že pravým důvodem Popkovy nenávisti k ženám je matka alkoholička, která ho v týrala, když byl ještě malý kluk. Když se ho ptali, co by změnil, kdyby mohl vrátit čas, odvětil, že úplně celý svůj život dětstvím počínaje.

Vraha nakonec odhalil vývoj technologie a testy DNA. Aktivní byl Popkov mezi roky 1992 a 2007. Zatkli ho ale až v roce 2012, před soud ho dostalo 22 mrtvol. Nyní ale ruští detektivové potvrdili médiím, že vrah se nově přiznal k dalším 59 zavražděným. Pravděpodobně s odhalením čekal, aby oddálil svůj převoz z pohodlné vazební věznice do o poznání horšího zařízení, akde si má odpykat doživotní trest.

Viktorie Čagevová s fotografií své sestry Tanji, která byla jednou z Popkových...

Viktorie Čagevová s fotografií své sestry Tanji, která byla jednou z Popkových obětí.

Vyšetřovatelé zatím potvrdili 12 nových obětí a intenzivně pracují na podkladech pro nový proces. Pokud má Popkov na svědomí skutečně 81 lidských životů, je to rekord, i když pěkně krvavý - zařadí se tak na třetí příčku v žebříčku „nejproduktivnějších“ vrahů světa.

Předežene tak i svůj velký vzor, Andreje Čikatila, kanibala známějšího pod přezdívkou Rostovský řezník. Ten celkem zabil 53 lidí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:37 11. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  29
 • Cože
  17
 • Trapas
  13
 • Super
  11
 • Sladký
  11
 • Haha
  9
Komentáře