Dívka s hidžábem ve finále Miss Anglie: Je první, která se dostala v soutěži tak daleko

Sara Iftekharová se probojovala až do finále Miss Anglie. | foto: koláž Expres.cz

Ve finále nejznámější britské soutěže krásy Miss Anglie byla v letošním roce také dvacetiletá studentka práv Sara Iftekharová. Od ostatních finalistek se lišila svým vyznáním i vzhledem – na hlavě nosí nosí muslimský šátek, tzv. hidžáb. Není první muslimskou dívkou, která se soutěže krásy účastnila, je ale první, která se probojovala až do celostátního finále.

Do finále se dostala původem pákistánská studentka Sara Iftekharová po svém vítězství v regionální soutěži Miss Huddersfield. 

V úterním finále, které proběhlo ve městě Nottinghamshire, proti sobě nastoupilo padesát dívek. Korunku a možnost reprezentovat Anglii na Miss World nakonec získala osmnáctiletá Alisha Cowieová.

Sara, která svoje fotky běžně zveřejňuje na Instagramu, své účasti nelituje. „Byl to úžasný zážitek. Nečekala jsem, že takovým způsobem přepíšu historii, ale jsem velmi pyšná,“ uvedla studentka.

Proslavila se šátkem, který jí zakrývá část vlasů a který na veřejnosti nosí neustále. Ani v soutěži výjimku neudělala. „Když se chci zakrýt a obléknout se nevyzývavě, proč by to měl být problém? Jsem jako ostatní soutěžící,“ prohlásila mladá dívka.

Účastí prý chtěla studentka pomoci i ostatním muslimkám v Británii, které se mohou cítit méněcenné. „Rozhodla jsem se soutěže zúčastnit, abych ukázala, že krása nemá žádnou jednotnou definici,“ vzkázala všem ženám.

Anglická soutěž krásy není jediným kláním, o němž se v poslední době mluví. Debata ohledně soutěží miss probíhá nyní v celém světě, a to i kvůli způsobu, jakým se ženy na soutěžích prezentují. 

Kritizována je hlavně tradiční promenáda v plavkách. Tu letos zrušili zástupci Miss USA i organizátoři německé soutěže.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:09 5. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  81
 • Super
  24
 • Tvl
  14
 • Cože
  9
 • Haha
  8
 • Sladký
  6
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat