Postrach islamistů z nejrespektovanějších milic světa: V boji proti IS padla další Kurdka

Kurdské jednotky, které mají ve svých řadách i mnoho žen, mohou být hrdé na další statečnou. Podle facebookové stránky We want Freedom for Kurdistan v boji padla třiadvacetiletá bojovnice Şehıd Namıren. Mladá žena, která bojovala proti teroristům z tzv. Islámskému státu, zemřela v iráckém Mosulu.

Şehıd Namıren patřila k ženským kurdským jednotkám YPJ, které se proslavily svým bojem proti džihádistům tzv. Islámského státu. Jejich neuvěřitelná angažovat a houževnatost v potírání tohoto zla má svůj důvod, o němž už ví celý svět - zabití ženou znamená, že na islamistu po smrti nečeká žádný ráj a už vůbec ne 72 muslimských pannen v něm.

Tato pověra, chce-li, sice ztrácí svůj význam, jelikož islamisté na islámskou víru kašlou a rozhodně podle ní nekonají, naopak ji ohýbají a zneužívají pro zastrašování a vyvolávání zla. Nejspíš tedy ani na ráj se 72 pannami nevěří, stejně jako nevěří na to, že smrt z rukou ženy by pro ně měla být strašákem.

Ve skutečnosti berou džihádisté kurdské bojovnice jen jako svého dalšího nepřítele do počtu, tyto dívky ale konají svou povinnost i navzdory jejich despektu. Svůj život Kurdky chápou také jako poslání v boji za vymýcení radikálů a za svoji stále ještě nepřiznanou zem, většina z nich proto nemá děti, nemá manžele a rodinu a většina z nich poslední dobou, bohužel, umírá v boji proti IS právě kolem dvaceti let.

Kurdské ženy berou do ruky zbraně už v dětském věku, zastávat mužské místo je pro ně samozřejmostí a patří to k jejich tradici. Mezi muži mají výsostný respekt a jsou jim tak rovny, že dokonce ani „chlapské pomoci“ se jim od jejích protějšků nemusí dostat, není jí totiž třeba.

Nejsou-li tyto hrdé ženy skutečnými feministkami, není jimi už nikdo.

Kurdská bojovnice Şehıd Namıren.

Bojovnice jednotek YPJ mají ve zvyku nosit u sebe schovanou poslední kulku, aby ta v momentě, kdy je na vše pozdě, posloužila dobré věci. Než padnout do zajetí islamistů, kteří by se zajatkyněmi prováděli nemyslitelná zvěrstva, je lepší volit smrt vlastní rukou.

V případě Şehıd Namıren byla muška nepřítele přesnější, po zprávě o její smrti jí lidé prostřednictvím Facebooku posílají vzkazy do nebe. „Odpočívej v pokoji, sestro,“ píší podporovatelé kurdských jednotek. Ovšem s ohledem na fakt, že ženské jednotky válčí s islamisty neustále, smrt krásné Kurdky to není a nebude ojedinělá.

Média se naposledy zabývala smrtí Asie Ramazan Antar, která padla na konci srpna roku 2016 v Sýrii, bylo jí devatenáct let. Dostala přezdívku kurdská Angelina Jolie pro svou podobu se slavnou herečkou.

Ovšem samotní Kurdové se postavili proti tomu, aby tato bojovnice byla vyzdvihována jako jedna z mnoha, stejně tak brali její připodobňování k Angelině coby snižování jejích zásluh v boji proti IS.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 středa 28. června 2017. Anketa je uzavřena.

  • 10
  • 8
  • 7
  • 5
  • 5
  • 5