jít naiDNES.cz

Příběh Jana Ullricha: Doping, drogy, násilí. Bývalý cyklista už přišel téměř o všechno

V posledním týdnu se jeho jméno objevilo v tisku hned dvakrát. Pokaždé v souvislosti s jeho zatčením, nejprve za vyhrožování sousedovi a včera za napadení prostitutky. V obou případech byl také pod vlivem drog, k jejichž užívání se veřejně přiznal. Bývalému vítězi Tour de France se hroutí život pod rukama.

První závod vyhrál už v devíti letech a v patnácti se stal šampionem Německa. Býval hvězdou týmu Telekom a později T-Mobile, vyhrál nejprestižnější cyklistický závod světa Tour de France, španělskou Vueltu a na olympiádě v Sydney získal zlato a stříbro. Mluvilo se o něm sice jako o věčné dvojce Lance Armstronga, ale úspěchů měl na svém kontě spoustu.

Zlom nastal v roce 2006, kdy byl po odhalení dopingu odstaven ze závodů a následně propuštěn ze svého týmu. Na základě dokumentů odkrytých při vyšetřování rozsáhlého případu dopingu se ukázalo, že Ullrich za zakázané podpůrné prostředky zaplatil přes 35 tisíc dolarů (zhruba 800 tisíc korun) ročně. Zpětně mu byla odebrána všechna vítězství od poloviny roku 2005.

V té době zažil i rozchod s několikaletou partnerkou Gaby Weissovou, se kterou má dceru. O rok později se oženil se svou (zatím) současnou manželkou Sarou Steinhauserovou, s níž má tři syny.

Časem se začaly jeho problémy s alkoholem a drogami stupňovat a v roce 2014 způsobil právě pod vlivem alkoholu autonehodu, při které byli zraněni dva lidé. Od soudu odešel se čtyřletým podmíněným trestem a pokutou deset tisíc eur.

Závislost zapříčinila i odchod jeho manželky na konci loňského roku a prohloubení jeho depresí. Minulý týden byl zatčen na Mallorce poté, co vyhrožoval svému sousedovi, německému herci Tilu Schweigerovi, a vnikl na jeho soukromý pozemek.

Po tomto incidentu přiznal svou drogovou závislost a zapsal se v Německu na léčení. Nicméně před pár dny ve Frankfurtu v luxusním hotelu napadl prostitutku poté, co s ním nechtěla mít nechráněný pohlavní styk, a skončil na psychiatrii.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 středa 12. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  17
 • Trapas
  9
 • Sladký
  8
 • Super
  7
 • Cože
  7
 • Haha
  6
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat