Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Svět
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz

  Nejzajímavější příběhy posmrtně vydaných hitů. Na písně Karla Gotta ještě čekáme

  Amy Winehouse by dnes bylo 32 let. | foto: Profimedia.cz

  Nezřídka se stává, že i po smrti interpreta nakonec veřejnost dostane ještě přídavek ve formě písní, které umělci rozpracovali před koncem svého života. Často to však vyvolává řadu emocí a etických otázek. Tady nabízíme přehled těch nejzajímavějších příběhů. Řeč bude nejen o Karlu Gottovi, ale také například o zničených demonahrávkách Amy Winehouse.

  1. Nové písně George Michaela zazní ve vánoční komedii

  Poslední původní píseň z dílny George Michaela vyšla v roce 2012. To se však nyní po dlouhých sedmi letech změnilo. Skladba s názvem This Is How vyšla před pár dny a světlo světa spatřila tři roky po smrti slavného interpreta.

  Píseň bude součástí romantické vánoční komedie Last Christmas, která by se měla na přelomu listopadu a prosince dostat také do českých kin.

  Celý film by měl být volně inspirován tvorbou jednoho z nejúspěšnějších popových zpěváků, který největší slávy dosáhl v 80. letech, kdy byl součástí anglického dua Wham! společně s Andrewem Ridgeleyem.

  Fanoušci se se smrtí George Michaela stále nevyrovnali.

  Sám George Michael zemřel na Boží hod vánoční v roce 2016, bylo mu 53 let.

  „Není to píseň, co bychom vyhrabali odněkud z archivů, kam to sám uložil, protože mu to nepřišlo dost dobré. Měl v plánu s tou písní nějak naložit a my jsme pro ni teď našli nový domov,“ řekl producent filmu David Livingstone.

  „Text, který George sám napsal, se vyjadřuje ke společenským neduhům a nepostrádá jeho typickou kombinaci sebeshazování a trpké ironie,“ uvádělo studium při oznámení vydání nového songu.

  Zpěvák byl znám svým bohémským stylem života a píseň se tomuto vůbec nevyhýbá. Sílu textu dodává skutečnost, že zpěvák, který holdoval alkoholu a drogám, toto tvořil jen nedlouho před svou smrtí.

  2. Dočkají se i Gottovi fanoušci?

  Nedávná smrt Karla Gotta byla tragédií pro všechny jeho fanoušky. Potěšit by je však mohla informace, že Mistr ještě před svým odchodem nahrál několik písní.

  To potvrdili zástupci vydavatelství Supraphon, podle nichž jde především o předělávky skladeb zahraničních autorů.

  „Těch nahrávek není mnoho. Nebyly vydány kvůli tomu, že znění jejich českých textů zatím neodsouhlasili držitelé autorských práv na ty původní. Bez této licence není možné písničky zveřejnit,“ uvedl v minulosti Právu Vladan Drvota z PR oddělení Supraphonu.

  Karel Gott si místo svého posledního odpočinku vybral sám.

  Jednání tedy probíhají a šance, že nové písně Karla Gotta uslyšíme i posmrtně, je poměrně velká. Vydavatelství však upozorňuje, že jednání o autorských právech nezřídka trvá dlouho.

  Aktuálně se však žádné nové album Karla Gotta nechystá. Poslední tedy zůstává kompilační album, které vzniklo k oslavě 80. narozenin legendárního zpěváka.

  Ten si ještě za svého života stihl za tento počin převzít zlatou desku. Těch měl Gott doma již 39. Dodnes je navíc Karel Gott jediný umělec, který v Čechách obdržel diamantovou desku.

  3. Jackson a Mercury vzájemný duet skrývali dlouhá léta

  Dodnes existuje řada lidí, kteří nevědí, že Freddie Mercury a Michael Jackson spolu nahráli duet. Dokonce jej nahráli už v první polovině 80. let. Proč jsme tedy na píseň There Must Be More to Life Than This museli čekat tak dlouho?

  Možnost vydat tuto píseň ve společném provedení přišla až po smrti obou hudebníků. Singl je k nalezení na sólovém albu Freddieho Mercuryho s názvem Mr. Bad Guy, které vyšlo v roce 1985. Původně však byl určen pro kapelu Queen.

  Freddie Mercury je legendou.

  Vznikly hned dvě verze této písně a právě tu druhou nazpíval Mercury s Jacksonem. Tato verze se však na album Mr. Bad Guy nedostala, tam je možné slyšet pouze Mercuryho.

  Společně pak natočili i State of Shock a Victory, což je píseň, o níž dodnes nikdo neví, do kterého pomyslného šuplíku zapadla.

  Hvězdný duet tedy musel na svou šanci počkat až do roku 2009, kdy Brian May a Roger Taylor získali práva na duet Mercuryho s Jacksonem. Po dohodě se vydání dočkal song There Must Be More to Life Than This.

  Michael Jackson

  „Byl tu ještě další song, který Freddie s Michaelem udělal, který se jmenoval State of Shock a měl masivní rockový zvuk. Bohužel jsme mohli mít jen jednu nahrávku s Michaelem, což je obrovská škoda,“ vzpomínal před lety Roger Taylor.

  4. Poslední album Leonarda Cohena dodělal jeho syn

  Zřejmě již definitivně poslední album Leonarda Cohena se jmenuje Thanks for the Dance. Aby však deska spatřila světlo světa, bylo zapotřebí nejen písní Leonarda Cohena, ale také práce jeho syna Adama, který se podílel na jejím dokončení a následném vydání.

  Nebylo to však poprvé, vždyť předchozí album z roku 2016 tvořili syn a otec společně, a to přímo na přání samotného Leonarda, jenž cítil, že sám už by album dokončit nedokázal.

  Zpěvák skutečně zemřel měsíc po vydání desky You Want It Darker. Následně neuplynul ani rok od smrti slavného zpěváka a jeho syn začal dávat dohromady skladby, které po jeho otci zůstaly.

  Leonard Cohen na svém posledním albu spolupracoval se svým synem.

  „Když jsme vymýšleli hudbu pro otcova slova, použili jsme jeho vlastní charakteristické hudební postupy. Tak je pořád s námi. Nejvíc mě na něm ohromují reakce těch, kteří ho už slyšeli. Jeden po druhém říkají, že Leonard stále žije,“ uvedl k poslednímu albu Adam Cohen.

  Skladby z Thanks for the Dance jsou speciální především tím, že se nevyhýbají tématu smrti. Cohen už v době, kdy písně zpíval, velmi dobře věděl, že se jeho čas krátí a reakcí svých fanoušků na jeho smutné texty se již nedočká.

  Dnes už legendární je jeho rozhovor, který poskytl v Americe měsíc před smrtí. Mimo jiné v něm uvedl, že je se smrtí smířen a je na ni připraven. Přál si pouze to, aby konec nebyl příliš nepříjemný.

  5. Nahrávky Amy Winehouse byly zničeny z morálních důvodů

  Zpěvačka Amy Winehouse byla ikonická nejen svým zpěvem, ale bohužel také svou závislostí na drogách. Podstoupila řadu léčení, ale vždy zbytečně, a tak ji nakonec její závislost v roce 2011 stála život.

  Poslední album zesnulé zpěvačky vyšlo nedlouho po její smrti a už tehdy se fanoušci těšili na případné další album, které by představilo do té doby nevydané singly.

  Všechny tyto sny a očekávání však rozprášil výkonný ředitel společnosti Universal Music David Joseph, který přiznal, že demosnímky Amy Winehouse zničil.

  Podle jeho slov tak učinil především z obav o únik vokálů a těch nejdůležitějších částí nahrávek, v té době se totiž o zpěvačce připravoval životopisný dokument.

  Lidé kolem Amy Winehouse často zmiňovali možný morální dopad zveřejnění nahrávek, které vznikly ještě před smrtí mladé zpěvačky, již našli mrtvou po otravě alkoholem.

  Amy Winehouse

  Přitom už album z roku 2011 vyvolalo řadu emocí, protože zpěvačka v něm zpívá nejen o svém vztahu s bývalým manželem, ale také velmi otevřeně o své závislosti na alkoholu.

  Srdce už více nevydrželo

  Tělo Amy Winehouse bylo nalezeno 22. července 2011 v jejím londýnském bytě a po provedení toxikologických rozborů z mrtvého těla bylo potvrzeno, že za selháním srdce stála otrava alkoholem, nikoliv předávkování drogami, což byla spekulace, která se původně šířila médii.

  Velmi divoký život britské rodačky dokumentuje snímek Amy, který se věnuje mimo jiné vztahům, závislostem a také hudbě, jež Amy Winehouse proslavila.

  U diváků film zabodoval, naopak rodina ho považuje za nepravdivý a zcela se od něj distancovala.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:01 pondělí 30. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   25
  • Sladký
   19
  • Tvl
   19
  • Trapas
   18
  • Haha
   17
  • Cože
   16
  Vybrali jsme pro vás

  Sexy učitelka si založila účet na platformě OnlyFans. Žáci ji našli a teď s ní flirtují

  Učitelek na OnlyFans, často také nazývané jako platformě pro dospělé, není málo. Většinou se vše zvrtne, když na jejich...

  Matka na pervitinu a italská domácnost. Jak to bylo s vraždou dítěte v Mostě

  Premium Vyostřené konflikty, dvojí život matky, neúspěšné podněty sociálce, problémová čtvrť a drogy. Z pozadí sporu o tříleté...

  Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

  Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

  Kam zmizel lupič století. František Procházka podle svědků žije v Karibiku

  Premium Policie si chvíli myslela, že je František Procházka, který ukradl 540 milionů korun, po smrti. Jenže někteří Češi ho...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz