jít naiDNES.cz

U prestižní univerzity v USA se předávkovalo 70 lidí. Víme, co si dali!

Na sedm desítek mladých lidí se v parku předávkovalo. | foto: koláž Expres.cz

V americkém Connecticutu se v parku poblíž Yaleovy univerzity předávkovalo sedm desítek lidí syntetickou drogou zvanou K2. Někteří z nich jsou v kritickém stavu, selhávají jim orgány. Obviněna byla zatím jedna osoba.

První případy předávkování se objevily už předevčírem večer v parku New Haven Green. Další studenti se zhroutili o den později. Někteří byli už v bezvědomí, jiní zvraceli nebo měli jiné příznaky předávkování. Úřady potvrdily, že k většině předávkování došlo v parku právě během středy.

„Máme tu kluka, který leží v aleji, vůbec nereaguje, má otevřené oči a je studený,“ křičel náhodný kolemjdoucí, jak uvádějí místní noviny. Podle ostatních svědků padali omámení lidé na zem jeden za druhým jako domino.

Policie nyní varuje ostatní studenty, aby tuto látku nepožívali. Droga K2, zvaná také jako černá mamba, je stokrát účinnější než THC v konopí. Ničí ledviny, způsobuje mrtvice a kardiovaskulární problémy.

Policistům už se podařilo zatknout sedmatřicetiletého Felixe Melendeze, u něhož panuje velké podezření, že je s drogou a s předávkovanými v parku spojen.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:27 15. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
 • Super
  7
 • Trapas
  7
 • Haha
  5
 • Cože
  5
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat