Je to Vaše první návštěva Prahy a Evropy vůbec. Jak se Vám tu zatím líbí?
O Praze jsem toho mnoho slyšel a jsem moc rád, že jsem tady. Praha je skutečně nádherné a magické místo. Doufám, že budu mít čas si to tu projít a vnímat všechnu tu energii. Moc se na to těším.
Praha po staletí přitahovala lidi, kteří se zabývali záhadami a nevysvětlitelnými jevy. Rudolf II. zde shromáždil alchymisty, Rabi Löw v židovském městě stvořil Golema. Podělíte se o tyto zážitky se svým mimozemským přítelem Basharem?
On to všechno ví, pozoruje dění na zemi mnohem déle, než je v kontaktu se mnou. Já mu jen pomáhám k pozemšťanům promlouvat. Vše, co vstřebávám, on vnímá.
Bude Praha pro Bashara něčím výjimečná?
Bezpochyby. Věřím tomu, že vše je dílem synchronicity a nic se neděje náhodou. Bashar Prahu vnímá jako místo, které je pozoruhodným vírem energie a věří, že tím, že právě zde předá své poselství, to se bude moct rychleji šířit a přiblížit tak lidstvo možnosti setkat se s pokročilou mimozemskou civilizací.
Takže to není Vaše poslední návštěva?
Kdo ví, musíme to nechat na synchronicitě. Ale určitě bych se sem rád vrátil. Třeba i jako filmař.
Dlouho působíte jak designér a tvůrce speciálních efektů u filmů, kde se často dotýkáte mimozemské technologie a vzdálených světů. Radí vám Bashar?
Inspiruje mě, učí mě jak používat představivost a jak přetvořit nápady v konkrétní věci, které se ve filmu objeví.
Který z filmů, na nichž jste se podílel, považujete za nejlepší?
Dělal jsem na třech dílech Star Treku. To je pro mě asi největší zážitek. Ale užil jsem si práci na všech filmech jako třeba Piráti z Karibiku, Iron Man nebo Já robot.
Když máte možnost s Basharem hovořit o sci-fi filmech, jak moc jsou přesné? Jsou věci, které v nich vidíme, reálné?
Některé ano a některé ne. Většina je prostě jen vědecko fantastický výmysl, který pomáhá budovat příběh. Ale ve filmech se objevují i prvky, které Bashar hodnotí jako reálně existující ve vyspělých civilizacích a i v naší budoucnosti. Někteří lidé umí, často i nevědomky, vstřebat tyto nápady z vesmírné energie a ani si neuvědomí, že nevymýšlí něco nového, ale popisují něco, co jinde existuje.
Změnil se Váš pohled na lidstvo poté, co jste navázal s Basharem kontakt?
Velice. Jako každý jsem měl nějakou představu o tom, jak svět a vesmír fungují, ale Bashar mě naučil, že realitu si tvoříme sami a úplně jinak. Tím, jak jednáme, si tvoříme vlastní budoucnost, člověk by měl umět dát průchod svým vášním a jednat podle nich naplno a bez ohledu na výsledek. Tím se přibližuje tomu, aby se stal vyšší entitou jakou je už nyní Bashar.
Vaše práce, při níž vytváříte filmové efekty, to je vlastně taky takové tvoření vlastní reality z fantazie, není to tak?
Je to velmi podobné, filmy nás mohou inspirovat správnou cestou. Nebát se dávat průchod naší fantazii a posouvat tak své hranice a zdokonalovat se.
Je lidstvo připraveno na setkání s mimozemskými civilizacemi?
Například popisovaná setkání s UFO jsou vlastně takové mimozemské testy, zda jsme připraveni. Vnímání emocí lidí pokročilo, ale lidé stále nejsou připraveni na to vstřebat vjemy mimozemské civilizace, která komunikuje převážně telepaticky a prostřednictvím nám dosud neznámých emocí. Mohlo by to v lidech vyvolat strach, ne že by bylo čeho se bát, ale to setkání musí proběhnout tehdy, kdy bude možno dosáhnout plného porozumění. Za 33 let, co jsem v kontaktu s Basharem, lidstvo pokročilo, jde to pomalu, ale postupně se to zrychluje.
A kdy dojde na onen okamžik prvotního kontaktu? Dožije se toho ještě naše generace, nebo je to otázkou daleké budoucnosti?
Bashar mi řekl, že začátek těchto prvotních kontaktů by měl být podle jeho odhadů a pozorování lidského vnímání někdy mezi lety 2025 a 2035. Tedy je to již relativně blízko.
Není to náhoda, že zrovna na to období byla ohlášena první cesta na Mars?
Jak už jsem říkal, nevěřím na náhody. Naše vědomí nám říká jen to, co si chceme myslet, ale přitom synchronicita funguje tak, že věci se dějí přesně tak, jak se mají stát, a kde se mají stát.
Co říká Bashar na lidské snahy o poznávání vesmíru? Na výpravy na Měsíc nebo na Mars nebo vysílání sond k vzdáleným planetám?
S nadějí se dívá na vesmírný program. Jeho civilizace je mnohem dál než my, ale když vidí to odhodlání, že lidí chtějí prozkoumat vesmír a poznat jeho tajemství, je plný nadějí, že čas na setkání se blíží.
Fotogalerie |