jít naiDNES.cz

Představujeme vám cyklickou ženu. Víme, kdo to je a jak s ní zacházet!

Ženám se mění nálady podle měsíčního cyklu. | foto: koláž Expres.cz

Přemýšlela jste někdy o tom, proč vám některé činnosti během měsíce jdou takřka samy a v jiných dnech nejste schopna ani uvařit čaj? Projekt Cyklická žena vám na tyto otázky odpoví a přidá pár rad, jak se k ženám v jednotlivých fázích měsíčního cyklu chovat a co od nich můžete očekávat.

Cyklická žena je i název knihy Mirandy Gray, která ženám pomáhá pochopit menstruační cyklus a žít díky tomu každý den spokojený život. Zvláště muži říkají, že kdyby toto věděli dřív, vyhnuli by se mnoha nedorozuměním.

Ženský menstruační cyklus je podle knihy rozdělen do čtyř fází – dynamické, ovulační, premenstruační a menstruační. V každé fázi se žena chová jinak, má jiné chutě, potřeby a množství energie. Když budete vědět, v jaké fázi se konkrétní žena nachází, můžete toho využít ve svůj prospěch. Přinášíme návod pro muže, jak se k ženě během jejího měsíčního cyklu chovat.

Dynamická fáze přichází po ukončení menstruace a žena je v ní velice akční, racionální, pracovitá, přemýšlí skoro jako muž, nechce se věnovat domácím pracím a je netrpělivá. Proto se snažte s ní podnikat fyzické aktivity včetně rychlého sexu, mluvte s ní napřímo, nenuťte ji vařit a probírejte s ní její práci.

Následuje fáze ovulační, kdy se žena cítí mimořádně přitažlivě, vyrovnaně a v pohodě. Zajímají ji vztahy, chce se s vámi milovat, pečovat o rodinu i sebe, povídat si. V této fázi s ní buďte co nejčastěji, chvalte ji, spěte s ní a komunikujte. Zapomeňte na pivo s kamarády, to by nesla nelibě.

Přichází (pro muže) nejhorší období – premenstruační fáze. Žena je podrážděná, plačtivá, všechno si bere osobně a pohádá se s vámi kvůli každé maličkosti. Je unavená, ale zároveň uklízí víc než jindy. Na druhou stranu je tvořivá a má výborné nápady. V tomto období jí dopřejte klid a odpočinek, zkuste se s ní nehádat a řešení zásadních věcí odložte alespoň o týden.

Poslední je menstruační fáze, kdy je žena strašně unavená, nejraději by byla celé dny doma a spala. Je roztržitá, hůře parkuje, nikoho nechce vidět a je málo aktivní. Zde je rada jasná, nechte ji být. Postarejte se o domácnost i o děti, ujistěte ji, že odpočívat je zcela normální, a pokud má chuť na sex, nebojte se toho.

Snad vám těchto pár rad pomohlo k lepšímu porozumění ženského chování během jejich cyklu a zjednodušíte si tak do budoucna život s nimi.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:40 17. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  18
 • Haha
  15
 • Super
  11
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
 • Sladký
  3
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře