Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

24. září 2018
Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech univerzitních časopisů, do kterých přispíval, ale také ho donutili rezignovat z pozice prezidenta národní studentské asociace. A důvod? Tvrdil, že ženy nemají penisy.

Zdá se vám to neuvěřitelné? Bohužel je to pravdivá informace.

Student filozofie a psychologie Angelos Sofocleous se rozhodl na svém twitterovém účtu sdílet článek magazínu The Spectator, který se týkal toho, jestli je zločin říkat, že ženy nemají penisy. „Sdílejte, pokud ženy nemají penisy,“ dodal ke článku student.

Jeho příspěvek vyvolal nečekanou bouři a debatu o svobodě slova i právech transgender komunity.

Během několika dní po zveřejnění příspěvku se zvedla obrovská vlna nevole nejen mezi studenty univerzity, kteří jej označili za transfobní. 

Angelose vyhodili ze dvou univerzitních časopisů, v nichž pracoval jako editor, následně musel rezignovat i na pozici prezidenta studentské asociace Humanist Students, která zastřešuje ateisty a humanisty z řad studentů a podporuje svobodu slova a projevu.

Důvodem vyhazovů prý bylo údajné zlehčování problémů transgender osob a neschopnost zůstat nestranný. „To, co jsem řekl, byl biologický fakt. Dostali jsme se do divné éry, ve které vyhazujeme lidi za konstatování faktů,“ vyjádřil se k celé situaci Sofocleous.

Podle Ryana Loa z katedry filozofie dané univerzity bylo jejich rozhodnutí o vyloučení studenta správné, protože se nesmějí tolerovat žádné projevy rasismu, sexismu nebo transfobie.

Velká Británie jde poslední dobou směrem naprosté rovnosti a otevřenosti ve společnosti, ale v některých případech jsou její výtky úplně mimo zdravý rozum...

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:57 úterý 22. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

  • 125
  • 25
  • 19
  • 13
  • 13
  • 12
Komentáře