Podívejte se, jakou krásku mají v rodině legendy Emila Zátopka! Po trati ale neběhá

19. srpna 2016
Sedmadvacetiletá Američanka Angela Zatopek, dcera profesionálního hráče basketbalu Johnnyho Zatopka, je příbuzná, jak již příjemní napovídá, legendárního českého běžce Emila Zátopka. Kde se vzala s tímhle příjmením v USA a co dělá?

Tahle krásná blondýna je příbuzná s československým olympionikem Emilem Zátopkem, pojí je dokonce i stejné příjmení. „Emil byl bratrancem mého dědy Adolfa, který emigroval z Moravy do amerického Texasu a usadili se mezi San Antoniem a Austinem,“ řekla Blesku americká kráska s českými kořeny Angela Zatopek.

Angela Zatopek žije v Texasu v USA.

Angela Zatopek žije v Texasu v USA.

Na atletiku, která proslavila po celém světě Zátopka, na rozdíl od své mladší sestry Audrey ale není. Už během studií pracovala jsko reportérka pro stanici FOX Sports, nyní dělá reportáže z oblasti kultury pro Křesťanskou vysílací a televizní společnost (CBN).

Mnohem známější svým krajanům je ale díky reality show Ready for Love, v níž měla najít muže svých snů. Show sice vyhrála, ale vztah stejně nedopadl.

Emil Zátopek (†78) byl a stále je jediným atletem v historii, jemuž se podařilo vyhrát na jediných olympijských hrách tři zlaté medaile ve vytrvaleckých disciplínách. Po dvou vítězstvích na pěti a deseti kilometrech se dokonce vůbec poprvé v životě postavil na start maratonu. A vyhrál.

Nevadí, s jejím lookem jistě o muže nemá nouzi. Angela ale není žádná holka do větru, je totiž silně věřící.

Jistě se ptáte, jestli se vůbec někdy se svým slavným jmenovcem setkala?

Bohužel ne, když Zátopek v roce 2000 zemřel, Angele bylo jedenáct let. V pozdějším věku se vydala do Prahy najít alespoň jeho ženu Danu.

Jak řekla Blesku, podařilo se.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:10 17. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

  • 28
  • 18
  • 15
  • 14
  • 13
  • 12
Komentáře