jít naiDNES.cz

Švédský gólman Anders Nilsson: V NHL není ani jeden gay. A ani být nemůže!

Švédský brankář Anders Nilsson bojuje za práva homosexuálů ve sportu. | foto: koláž Expres.cz

Dvoumetrový brankář Anders Nilsson (28), jenž v zámoří chytá za kanadský klub Vancouver Canucks, si postěžoval, že hokej přichází o možné velké talenty kvůli tomu, že diskriminuje homosexuály. Podle něj se v tomto sportu žádný gay nemůže dostat na vrcholovou úroveň. Tlak a narážky zkrátka nevydrží.

„Myslím si, že kdybych byl homosexuál, kvůli tlakům a všemožným narážkám bych vrcholový hokej nikdy nehrál. Skončil bych někdy v žácích, ‚macho‘ kultura je v našem sportu až nesnesitelná,“ říká Nilsson, který není gay, má manželku a dva syny. Přesto diskriminaci neheterosexuálních hokejistů považuje za velký problém.

„Pokud někdo tvrdí, že v každém NHL týmu jsou v současné době tři až čtyři gayové, musím oponovat. Je to nesmysl, skončili už mnohem dříve, když byli mladí.  Neustále se tvrdí, jak je týmový sport, hokej nevyjímaje, plný sounáležitosti. Je to pravda, pokud jste ale jiní, zažíváte v kabině těžké časy a žádnou zábavu na hřišti si tedy rozhodně neužíváte,“ postěžoval si Anders Nilsson.

NHL zůstává jedinou zámořskou profesionální sportovní ligou, v níž se k homosexualitě nepřihlásil žádný hráč, ani aktivní, ani bývalý. Basketbalová, fotbalová i baseballová liga už takové hráče mají.

„Prostě přicházíme o talenty. Rodiče si to uvědomují, vědí, jak to v hokejových klubech funguje, když jste homosexuál. A proto své děti, byť ještě nevědí, zda budou gay, či ne, do hokejového prostředí raději ani nepřivedou. Ztrácíme svou hokejovou hrdost, toto nastavení se musí změnit,“ má jasno gólman.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:23 17. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  23
 • Super
  11
 • Trapas
  11
 • Cože
  7
 • Sladký
  6
 • Tvl
  4
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře