Voda v Nové Vsi je plná mikrobů, zřejmě kvůli místním studnám

V Nové Vsi mají přistavené cisterny. | foto: youtube.com

Obyvatelé Nové Vsi mají vodu plnou bakterií, nemohou ji používat vůbec na nic. Ve vsi jsou přistavené cisterny. Je možné, že voda se zkazila ze studní místních obyvatel. Studny jsou napojené na vodovody. V Nové Vsi je takových studen jedenáct.

Zkažená voda trápí v současnosti obyvatele Nové vsi na Praze-východ. Voda je plná mikrobů a způsobuje tak lidem ve vsi vážné problémy. „Manžel už má dva týdny problémy a dnes byl znovu u doktora a předepsali mu nějaké prášky,“ uvedla jedna z obyvatelek. „My jsme původně vůbec nevěděli, z čeho to je. Mysleli jsme, že jako jídlo nebo něco. Pak sousedům také bylo špatně, tak nám to prostě došlo, že je to z vody,“ vzpomněla si na počátek oněch problémů Julie Bosáková z Nové Vsi.Celou situací se již zabýval odbor hygieny Krajské hygienické stanice Středočeského kraje a její ředitelka Libuše Polanská uvedla, že šetření již proběhlo. „Na základě podnětů občanů jsme odebírali vzorky vody a zjistili jsme, že tam v jedné lokalitě bylo nalezeno mikrobiální zjištění,“ připomněla výsledky šetření.


Občané Nové Vsi jsou tedy odkázáni na přistavené cisterny, protože vodu nemohou používat vůbec na nic. Obec se navíc přiklání k variantě, že voda byla znečištěna studnami, které lidé v obci využívají. Navíc jsou nelegálně napojené na veřejný vodovod.

„V té lokalitě Nad Potokem je těch studní jedenáct a jen jedna je povolená,“ uvedl Jiří Melichar, starosta Nové vsi.

Situací ohledně studen se již zabývá policie

Situací ohledně studen se již zabývá policie

Problémem nelegálně napojených studní se již také zabývá Policie ČR. „My případ evidujeme. 11. července tohoto roku jsme přijali oznámení od zastupitele obce Nová ves,“ nastínila mluvčí Policie ČR Středočeského kraje Lucie Nováková.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:14 17. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Haha
  11
 • Tvl
  8
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
 • Trapas
  5


Komentáře