„Sním o malé kostce másla!“ Falešný song nahraný na mobil baví internet

Stovky youtuberů se snaží zaujmout rádoby vtipnými scénáři k videím, dělají před kamerou kejkle a nikoho to nezajímá. Aby to klaplo, chce to mít humor a pokud možno aktuální téma. To se povedlo trojici středoškoláků z Mostu, kteří nejen mezi mládeží bodují s celkem bizarní nahrávkou.

Na hudbu hitu Californication od americké kapely Red Hot Chili Peppers složili tři mladíci text zabývající se ožehavou tematikou nesmyslně předraženého másla v českých obchodech. To, co jiné rozčiluje, dokázali přetvořit v aktuální satiru. O úroveň hudebního zpracování tady jde až v poslední řadě.„Jednou při hodině matiky jsme si řekli, pojďme napsat o tom másle. Ta nahrávka, co je na internetu, to jsem nahrál na diktafon u sebe doma na stole. Jsme překvapení, že to lidé mezi sebou sdílí. Viděli jsme na internetu takovou zábavnou zprávu, jak se lidi perou někde v Praze v supermarketu o kostky másla,“ popisuje pro Český rozhlas zákulisí vzniku skladby Martin Rufer.

Skladbu na YouTube vidělo více než deset tisíc uživatelů, o čemž se někdy nezdá seriózním hudebním kapelám a na takový počet zhlédnutí čekají celé měsíce.

Se svými spolužáky Markem Fuxem a Ladislavem Faltysem již plánuje Rufer další hit. „Přemýšlíme, že uděláme parodii na cenu mobilních a datových tarifů.“

Tady máte útržek z textu Malá kostka másla: „Čím si namažeme chleba, ptám se tě, má lásko. Včera jsem si zabrečel nad svou výplatní páskou. Co budeme dělat, státe, zdražuješ nám máslo. Máslo stojí deset pětek, půjdu radši z domu. Už hoďku ležím pod mostem, ještě žiju, dejme tomu. Život nemám, prachy neznám, chtěl bych mít jen máslo…“

Fotogalerie

Komentáře