Zabiják v živém přenosu: Chtěl vyvolat rasovou válku!

 • Střelec v přímém přenosu zastřelil dva bývalé kolegy
 • Před útokem poslal do televize dopis
 • V něm se přiznává, že útok je rasově motivovaný
Celý svět je v šoku po včerejší střelbě v americké Virginii, kde střelec doslova popravil reportérku a kameramana a vše natočil na mobil. Z dopisu, který zaslal před obludným činem do televize mrazí. Obdivuje masové vrahy a touží po rasové válce.

Střelec ihned poté, co zastřelil reportérku Alison Parker a kameramana Alexe Warda video, kde se jeho oběti kácí mrtvé k zemi, zveřejnil na Facebooku a serveru Youtube.  Poté se dal na útěk. Šokovaný svět mohl jen spekulovat, co ho k útoku a jeho zvrácenému provedení vedlo. Odhalené důkazy ukazují, že pozadí vraždy je vskutku strašlivé.Se zavražděnými se znal a měl s nimi problémy

 Útočník byl identifikován jako Vester Lee Flanagan. V minulosti byl zaměstnán u stejné televizní stanice pod jménem Bryce Williams, rovněž jako reportér. Se zastřelenými Alison a Alexem se znal a s oběma se dostal do konfliktu.

Na svém, teď již smazaném Twitterovém účtu si stěžoval, že Alison vůči němu měla rasistické poznámky a Alex na děj donášel vedení společnosti. Flannagan o místo reportéra přišel, protože nevycházel s kolegy, propadal v záchvaty vzteku a choval se divně.

Flanagan si pod svým pseudonymem na Twitteru stěžuje na chování kolegů, které včera zavraždil.

Flanagan si pod svým pseudonymem na Twitteru stěžuje na chování kolegů, které včera zavraždil.


Útokem chtěl vyvolat rasovou válku

Na povrch se dostal 23 stránkový fax, který Flanagan poslal do televizní stanice bezprostředně před útokem. V něm se doznává, že k útoku ho vyprovokoval přístup okolí k jeho osobě. Prý se cítil utlačován jako černoch a navíc i jako gay. Navíc se ukázalo, že Flanagan byl vychováván jako Svědek Jehovův.

Poslední kapkou pro něj byla nedávná střelba v černošském kostele v Charlestonu, kterou má na svědomí běloch Dylann Roof. Svůj čin, v němž popraví bělochy považoval za odplatu a přál si, aby přispěk k rozpoutání rasové války. Ve zvráceném dopise rovněž obdivuje masové vrahy z amerických škol Virginia Tech a Columbine. Nazývá je familiérně „moji kluci“.

Už jako reportér se choval agresivně. Nikdo ale nemohl tušit, že vše zajde tak daleko, že své kolegy zastřelí.

Už jako reportér se choval agresivně. Nikdo ale nemohl tušit, že vše zajde tak daleko, že své kolegy zastřelí.

Útěk zbaběle zakončil sebevraždou

Policie byla vrahovi okamžitě na stopě. Když byl ve večerních hodinách téměř dopaden během zběsilého úprku v půjčeném autě, sjel záměrně ze silnice a naboural. 

Když ho policisté zraněného vyprošťovali z vraku auta zjistili, že útěk před spravedlností si pojistil ještě pokusem o zastřelení se. Na následky autonehody a postřelení v nemocnici nedlouho poté zemřel.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:22 25. prosince 2015. Anketa je uzavřena.

 • Super
  1
 • Haha
  1
 • Cože
  1
 • Trapas
  1
 • Sladký
  1
 • Tvl
  1


Komentáře

Expres.cz