Horáček neunesl Zemanův výstup, jeho kritiku nepochopil ani Kalousek

Prezidentský kandidát nelibě nesl projev současné hlavy státu Miloše Zemana při slavnostním ceremoniálu předávání státních vyznamenání 28. října v nabitých prostorách Vladislavského sálu Pražského hradu. Ba co víc, Michal Horáček má problém nejen se slovy prezidenta, ale i s některými vyznamenanými.

Je známo, že bývalý umělec a nynější kandidát na prezidenta Michal Horáček s Milošem Zemanem souhlasí v málo věcech. Přesto si neodepřel podívanou, kterou prezidentův štáb nachystal pro tradiční oceňování nejen domácích osobností veřejného a kulturního života.Zemanův státnický proslov plný citátů měl zřejmě zapůsobit i v rámci předvolebního boje o prezidentský úřad. To ovšem Michala Horáčka dopálilo.

„Takže účelem umění je dávat úsměv a radost? To je účelem lunaparku. Účelem skutečného umění je prudit mocné,“ začal polemizovat s prezidentským názorem na Twitteru. Jenže to zase vyvolalo řadu dalších nesouhlasných projevů vůči jemu samotnému.  „To je stejně omezené tvrzení jako to, proti kterému jste ho postavil,“ píše uživatel Carl Cock a další jsou o poznání méně milosrdnější.

28.října 2017 v 19:31, příspěvek archivován: 29.října 2017 v 11:57

Takže účelem umění je „dávat úsměv a radost“? To je účelem lunaparku. Účelem skutečného umění je prudit mocné.

„Vy jako umělecký skořápkář jste prudil koho přesně?“ ptá se jeden a další přidává: „To je zase plk, pane Horáčku. S cizí ženou v cizím pokoji je lunapark, nebo prudění mocných?“ Nejdále zašel někdejší člen ODS Petr Paulczyňski, který Horáčka rovnou tituloval volem. „A tak se z některých umělců stávají šaškové,“ doplnil další komentář.

Se svou troškou do mlýna přispěl také Miroslav Kalousek. „Jak prudil mocné třeba Verdi? Já myslím, že je to plochá definice,“ nesouhlasí s vyjádřením Horáčka, i když uznal, že s lunaparkem souhlasí.

28.října 2017 v 19:45, příspěvek archivován: 29.října 2017 v 11:58

To se až srdce svírá. Skvělí lidé, české vzory, jsou ve Vladislavském sále rukojmím Petra Žantovského a jiných, za něž se stydím.

O hodinu později po prvním tweetu to ještě Horáčka nepustilo a musel ještě přispět do diskuze svým názorem na některé oceněné jedince.

„To se až srdce svírá. Skvělí lidé, české vzory, jsou ve Vladislavském sále rukojmím Petra Žantovského a jiných, za něž se stydím,“ připsal Horáček.

Fotogalerie

Komentáře