Dobrodrůžo místo chemky: Stařenka s rakovinou se vydala na cestu kolem světa

90letá Norma se rozhodla to rakovině natřít a vyrazila za dobrodružstvím. | foto: Boredpanda.com

Rakovina je zlo. A devadesátiletá Norma z Michiganu se rozhodla, že se s ním porve. Místo, aby nastoupila na chemoterapii, vzala životní úspory, syna Tima s manželkou a všichni tři vyrazili na nekonečný road trip.

Letět balónem, pilotovat letadlo, podívat se do NASA... Taky si píšete seznam věcí, které v životě rozhodně musíte stihnout?Pro devadesátiletou Normu z amerického Michiganu se z pomyslného listu před nedávnem stala realita. Lékaři jí totiž diagnostikovali rakovinu děložního čípku, a tokrátce po smrti jejího manžela Lea, se kterým spolu byli dlouhých 67 let.

Norma nechtěla dožít slabá po chemoterapii v nemocnici.

Norma nechtěla dožít slabá po chemoterapii v nemocnici.

Ženě byla doporučena operace a chemoterapie, ale s velmi nejistými výsledky.

Mohlo by se zdát, že v takové chvíli se Normě definitivně zhroutí svět. Vitální babča má ale elánu až až. „Je mi už 90 let, kašlu na to!“ řekla si. Vybrala všechny životní úspory, sbalila batůžek, syna Tima a jeho manželku Ramie a vyrazili na dnes už 7 měsíců trvající dobrodružnou jízdu.

Fotogalerie

Během ní se Norma snaží užít si toho co nejvíc. Chce si přivonět ke květině? Dobrá, tak si udělá pauzu a přivoní si. Navštěvuje samé exotické destinace, zkouší to, co vždy zkusit chtěla. Sice už se pohybuje na kolečkovém křesle, na to má ale obětavé potomstvo, které ji všude doprovází.

Norma se ani v nejmenším nehodlá vracet domů, natož do nemocnice. Chce zbytek života prožít s úsměvem na tváři. My jí fandíme a přáli bychom si mít v 90 letech tolik energie!Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:32 29. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  35
 • Haha
  17
 • Cože
  17
 • Sladký
  13
 • Trapas
  12
 • Tvl
  11


Komentáře