Minulost a budoucnost Hvězdných válek: Na které postavy jste už zapomněli?

Star Wars ukázaly světu mnoho postav. | foto: Star Wars film

Právě v těchto dnech v kinech běží nový díl filmové série Star Wars. Je to již osmé pokračování a během těchto osmi dílů se nám již představilo mnoho postav, které zasáhly do děje. Ovšem pamatujete si například, kdo byl Watto, hrabě Dooku nebo Mace Windu? Podívejte se na videa a připomeňte si jejich momenty ve filmu.


V prvním díle se objevuje postava Qui-Gona Jinna, který sice v prvním díle také zemře, ale to, že objeví Anakina Skywalkera, ovlivní celou filmovou sérii.

Darth Maul je učedníkem Dartha Sidiouse. Postava, která vypadá spíše jako čert, zabije právě Qui-Gona Jinna. Mladý, tehdy ještě padawan, Obi-Wan Kenobi byl však nad jeho síly.

Největší postavou, která prostupuje prvními šesti díly, je malý zelený mužíček, jenž je nejmocnější ze všech Jediů. Yoda vycvičil mnoho dobrých rytířů Jedi, díky jeho výcviku zničí Luke Skywalker Hvězdu smrti a porazí i Dartha Vadera. Luke byl jeho posledním padawanem a při jeho výcviku Yoda zemřel.

Nemotorný Jar-Jar Binks se divákům představí hned v prvním díle, kde se jeho cesty zkříží s Qui-Gonem Jinnem. Následně se zaslouží o mír na planetě Naboo. Jeho největší politický čin se potom odehraje ve druhém díle.

Obi-Wan Kenobi se po smrti Qui-Gona Jinna ujme mladého Anakina a vycvičí ho. Bohužel, jak dnes již víme, Anakin podlehne temné straně síly a s Obi-Wanem nakonec bojuje. Ten ho ovšem porazí a následně přichází jeden z nejemotivnějších výstupů Obi-Wana Kenobiho.

Watto žije svůj život na planetě Tatooine, kde ve svém krámku zaměstnává malého Anakina. Kvůli své touze po penězích o něj ovšem přijde. Kdyby jen věděl, jak důležitou postavu nechával umývat regály!

Mace Windu patřil do nejužšího vedení řádu rytířů Jedi. Anakin se jeho důvěře těšit nemohl a Mace Windu moc dobře věděl proč. Pravě on byl důvod, proč nakonec mocný Jedi zemřel.

Padmé, ačkoliv si to možná mnoho lidí neuvědomuje, ovlivnila všech osm dosud natočených dílů. Nejenže od prvního dílu pravidelně patří k hlavním postavám, ale její syn Luke a dcera Leia patří k těm nejdůležitějším postavám nových Star Wars.

Pro mnoho lidí je Jango Fett jen námezdním lovcem. Ovšem díky němu mohla vzniknout klonová armáda. Když to srovnáme s jeho klonem Bobou, musíme uznat, že Jango opravdu nebyl „jen“ námezdním lovcem.

Hrabě Dooku je bývalý rytíř Jedi. Jenže temná strana síly pro něj znamenala nový smysl života. Navíc je vedle Luka Skywalkera jediný padawan, kterého vycvičil sám velký mistr Yoda. U něho se ještě navíc ví, že se ho Yoda ujal sám, na rozdíl od Luka, který za Yodou přiletěl na Dagobah.

Zaručeně největší postavou prvních šesti dílů je Anakin Skywalker. Dítě, které pomůže Jediům v prvním díle, vyroste v muže, jenž ma zničit Sithy. Jenže jeho touha po moci z něj nakonec udělá Dartha Vadera, který se snaží zničit rebely a celé povstání.

Darth Vader je možná mediálně nejzajímavější postavou Star Wars historie. Jeho převlek můžete vidět každý rok na Comic-Conu, v každém obchodu s komiksy. Nakonec je to právě on, kdo zabil Imperátora.

Rey má být novou silou Jediů. Stále se vedou spekulace, čí je to dcera. Možná nám na to odpoví již příští díl. Každopádně je to jediný padawan, kterého kdy učil Luke Skywalker.

Finn nebo chcete-li FN-2178, což bylo jeho číslo, když sloužil Prvnímu řádu, bude také jedním z hlavních tváří novodobého povstání. Je to jediný stormtrooper, který se vzepřel a dezertoval.

Kyla Rena nebudou mít fanoušci rádi. Je to on, kdo zabil Hana Sola, miláčka publika. O to zdrcující je fakt, že jeho rodiče jsou právě Han Solo a princezna Leia Organa. 

Fotogalerie





Komentáře