Dojemný příběh: Rodiče museli obětovat dvě děti, aby třetí přežilo!

Jemma Haig a Murray McKirdy čekali trojčata. Bohužel se ale dověděli smutnou zprávu. | foto: Dailymail

Když mladý britský pár Jemma Haig a Murray McKirdy zjistil, že očekává druhého potomka, oba měli obrovskou radost. Ta byla ještě větší, když se dověděli, že to budou trojčata. Jejich štěstí se však brzy změnilo v noční můru...

Lékaři totiž v prvním měsíci těhotenství zjistili, že dvě ze tří dětí jsou siamská dvojčata, která spolu sdílí srdce, trávicí i dýchací soustavu. Pravděpodobnost, že by takové děti přežily, je zhruba 1 : 500 000. A i kdyby se to podařilo, pravděpodobně by celý život trpěly.

Bohužel bylo mnohem pravděpodobnější, že siamská dvojčata způsobí takové komplikace, že nepřežije ani jedno z dětí. Zbývala tedy jediná možnost – obětovat dvě děti, aby se to třetí mohlo narodit zdravé. Pro mladé rodiče to bylo velmi těžké, ale nakonec s těžkým srdcem svolili, už proto, že nechtěli, aby děti trpěly, pokud by zázrakem přežily.Těhotenství poté vypadalo v pořádku, ale ve 32. týdnu začala Jemma krvácet a bylo podezření, že přestává fungovat placenta. Proto bylo nutné jednat a miminko přišlo na svět císařským řezem. Malý Thomas, jak jej šťastní rodiče pojmenovali, poté strávil tři týdny v inkubátoru, kam za ním rodiče vzorně dojížděli, aby nebyl v prvních chvílích života sám.

Nyní se celá rodina angažuje v charitě Bliss, která se snaží pomáhat rodinám, které nemají peníze na cestování a bydlí daleko od nemocnice, aby rodiče mohli trávit čas se svými dětmi, ať už nedonošenými, nebo nemocnými.

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:45 20. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Cože
  5
 • Trapas
  4
 • Haha
  3
 • Sladký
  3
 • Tvl
  3


Komentáře