Spoty, co vás vyděsí: Muslimové ubližují stařence a Vandas na cikánském sídlišti

V pomyslné bizarní plejádě předvolebních spotů tradičně vítězí strany, které se etablují na extrémní pravici politického spektra. Jejich prezentace má za společného činitele silácké postoje, odkazy na zbavení se rozličných parazitů a šíření strachu.

Okamurův domeček Svobody a přímé demokracie jsme vám již představili, ale chceme být spravedliví, a tak se dostane i na další umělecko-politické výtvory. V naší malé přehlídce se dostane na skutečný výkvět intelektuálního a ideologického dna, které se snaží manipulovat masu pomocí apelu na nejnižší sociální pudy.

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS)

Začněme klasiky svého druhu v čelem s panem Vandasem. Milovníci ne dvou, ale rovnou tří „es, es, es“ budou jistě potěšeni volebním klipem, u kterého se píše: „Pouze s DSSS máte možnost skoncovat se současnými parlamentními zloději a zajistit šťastnou budoucnost pro vaše děti, bez strachu z hrozby teroristických útoků, imigrantů, nepřizpůsobivých a jiných parazitů.“

Řád národa – Vlastenecká unie

Tito uchazeči o křesla v Poslanecké sněmovně na to šli od lesa. Ve svém temném videoklipu nazvaném „Pochodeň“ totiž využili sympatií téměř národního umělce Tomáše Ortela, který jim pomohl nazpívat tklivou národoveckou píseň. Na jejím konci je jasné, že až se skoncuje se vším neřádstvem, bude na světě krásně.

Blok proti islamizaci

Do třetice všeho zlého vás chceme seznámit s výplodem produkčního týmu antiislámské strany, který se zároveň stává vrcholem naší pomyslné přehlídky. U videa, kde zlí muslimové porazí seniorku cestou na úřad, se píše: „Video, kterým se Blok proti islamizaci snaží upozornit na fakt, že stát má k dispozici jenom jednu hromadu peněz, jen jeden rozpočet. Je na voličích, zdali budeme podporovat nelegální imigranty, často islamisty, nebo naše vlastní seniory.“

Komentáře