• Video
  • Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Pešán do karantény! Fanoušci zuří po blamáži s Dánskem. Kouč ani neslavil Červenkův gól

Filip Pešán v zápase proti Dánům | foto: Profimedia.cz

Ani rána kapitána Červenky na body nestačila. Češi v úvodním zápase olympijského turnaje podlehli Dánům 1:2. Svěřenci kouče Filipa Pešána byli aktivní, ale trápili se v koncovce. Hokejoví fanoušci na sociálních sítích zuří a mladého trenéra, který se dlouhodobě netěší oblibě, žádají o rezignaci uprostřed turnaje! „Pešán do karantény,“ píší rozhněvaní příznivci českého hokeje.

Už před turnajem byl mladý kouč Filip Pešán pod velkým tlakem a čelil obří kritice. Po prohře 1:2 v úvodním zápase olympijského turnaje proti Dánům, kteří jsou považováni za nejslabšího soupeře Čechů ve skupině B, negativní ohlasy sílí.

Mnozí fanoušci na sociálních sítích mladému kouči vzkazují, ať si sebere svých pár švestek a rezignuje uprostřed turnaje.

„Pane Pešáne, děkujeme do jaké úrovně jste to po atraktivním a bojovném hokeji pana Říhy dotáhl! Sbalte si svých pět švestek a táhněte, odkud jste přišel. Děkuji, sbohem,“ píše fanoušek Stanislav.

„Pešán do karantény,“ přidává se jistý pan Zdeněk, který svůj vztek vyjádřil na oficiálním facebookovém účtu českého nároďáku.

Fanouškům českého hokeje se opět vůbec nelíbilo, že trenér Pešán na lavičce neprojevoval žádné emoce. Při gólu kapitána Romana Červenky na 1:2 vypadal, že ho to vůbec nezajímá.

„Absolutně mrtvá je ta střídačka. To bude hnus turnaj,“ myslí si fanoušek Jakub.

Branka Romana Červenky na výhru nestačila.

Rozhodly individuální chyby

Svěřenci kouče Filipa Pešána během zápasu hýřili aktivitou. Dány přestříleli 40 ku 17 a zejména v prvních deseti minutách soupeře drtili.

Obě branky Dánů padly v první třetiny po individuálních chybách obránce Jakuba Jeřábka. O jediný český gól se postaral ve 24. minutě kapitán Roman Červenka.

Čeští hokejisté do olympijského turnaje vstoupili blamáží proti Dánsku.

Dánsko se raduje z prvního vítězství nad Českem v základní hrací době. V minulosti se seveřanům podařilo české hokejisty porazit dvakrát po samostatných nájezdech.

Šanci napravit si reputaci bude mít Pešánova parta už v pátek, kdy český nároďák čeká zápas proti Švýcarsku.